LS VISION IR Waterproof Bullet CCTV Surveillance System 2MP 1080P HD 4CH WiFi Wireless IP Camera NVR Kit
| Units per Carton | |
|---|---|
| Carton Dimensions (mm) | |
| Carton Weight (kg) |



LS VISION IR Waterproof Bullet CCTV System, 2MP 1080P HD 4CH WiFi Wireless IP Camera NVR Kit
| WiFi NVR Kit Detail |
* Through cloud services, it is easy to achieve penetration of various networks, and remote monitoring can be realized in one step, thus abandoning various complicated network settings. It is simple and easy to use.
* Built-in high-performance, high-stability wireless Wi-Fi routing module supports 802.11b/g/n protocol, 300Mbps bandwidth, and easy to implement 4-way 1080P image without delay wireless access;
* Automatically access network cameras via wireless technology, without network cabling, and easy and simple installation of the project;
* Plug and play function, wireless package equipment is ready to code when it is shipped from the factory;
* Supports the access and control functions of commonly used mobile phones (iPhone, Android);
* Support video preview/recording/playback/backup function;
* Support IE browser access;
* Supports 2 USB ports for stable operation of USB mouse, backup, and upgrade;
* Support VGA and HDMI simultaneous output, VGA. HDMI full HD 1080P display
| 4CH WIFI NVR Kits Detail |






Specificatie |
| WIFI NVR Technical Parameters | 4CH Wireless NVR | |
| System | Main Processor | Latest Industrial Embedded Microcontrollers(MSR620Q) |
| operating system | Embedded LINUX operating system | |
| system resource | Simultaneous multi-channel real-time recording, real-time playback, multiple multi-user network operations, USB backup | |
| UI | Operation interface | 24-bit true color graphic menu operator interface with mouse operation |
| Screen display | 1/4 Screen | |
| Image coding | BaseLine Profile / Main Profile / High Profile | |
| Playback quality | 1080P | |
| Video access | 4-way 1080P device access storage | |
| Motion Detection | 396 (22*18) detection areas per screen; sensitivity can be set | |
| Audio frequency | Audio compression | G711.A,G711.U |
| monitor | not support | |
| Record and playback | Record mode | Manual> Alarm> Motion Detection> Timing |
| Local playback | 4-way 1080P playback | |
| Video search | Point-in-time search, calendar search, event search, channel search | |
| Backup method | USB,Mobile hard disk | |
| interface | Video output | 1 VGA, 1 HDMI |
| Audio output | 1 | |
| Network | 1*RJ45 10M/100M Adaptive Ethernet port | |
| USB | 2 USB 2.0 | |
| hard disk | 1 SATA(Maximum support 6T hard drive) | |
| antenna | 2 150MbpsAntenna interface | |
| other | power supply | DC 12V 2A |
| weight | 1.0kg(Without hard disk) | |
| Working humidity | 10%-90% | |
| Operating temperature | -10℃–50℃ | |
| maat | 483*89*433(mm) | |
| Wifi IP Camera Technical Parameter | WIFI IP Camera |
| Effective Pixels | 200MP,1920(H)*1080(V) |
| sensor | 1/2.7"CMOS |
| Minimum illumination | 0.05Lux/F1.2(color);0.01Lux/F1.2(B&W) |
| Electronic shutter | NTSC:1/30—1/10000 second;PAL:1/25—1/10000 second |
| Day & night conversion mode | ICR IR_CUT |
| Video compression standard | |
| Coding type | PROFILE_BASELINE |
| Image format | 1920*1080(1080P) |
| Frame rate | 50Hz:15fps/60Hz:15fps |
| Masking settings | Supports 4 sets of masking block settings |
| Image settings | Brightness, Contrast, Saturation, Gain, Shutter, White Balance, etc. Adjustable |
| Color to black | support |
| Slim alarm | Motion detection, occlusion alarm, video loss, network cable disconnection, IP address conflict |
| supporting agreement | TCP/IP、DHCP、HTTP、HTTPS、NTP、DNS、RTP、RTSP |
| General function | One-click recovery, dual stream, heartbeat, mirroring, video cover, anonymous access, etc. |
| Communication Interface | One RJ45 10M/100M adaptive Ethernet port |
| WIFI antenna interface | Support 8188EUS etc. |
| Lens | 4mm |
| power supply | DC12V |
| Power | ≤6W |
| working environment | -10℃~50℃,30%~80%RH |
| size | 175(L)*66(W)*66(H)mm(Without antenna) |
| weight | 500g |
Certificering |

Over LS VISION |
De ingenieurs van ons R&D-team hebben meer dan 15 jaar ervaring met beveiligingsproducten.
LS VISIE Kernwaarde: " Kwaliteit, innovatie, toewijding“.
LS VISIE Missie: "Alleen voor kwaliteitsvol leven“.
Belangrijkste productlijn:
HD IP Camera's, HD NVR, WiFi NVR Kit;
Analoge HD-serie: 4 in 1 hybride camera5 in 1 Hybride DVR;
Panoramische camera met meerdere sensoren voor groothoekoverleving.
Lichaamscamera voor overheid en politie die 4G-functie ondersteunen.
Share to :
Gerelateerde producten
-
AI IP Beveiligingscamera
LS VISION 5MP Gemotoriseerde Zoom Buiten P2P IP Dome Netwerk Beveiligingscamera
Gewaardeerd 0 uit 5 -
AI IP Beveiligingscamera
LSVISION – LS VISION Fixed Remote Control Video Surveillance 1080P IP Security Dome CCTV Camera for Night Vision 2MP IP Camera
Gewaardeerd 0 uit 5 -
AI IP Beveiligingscamera
LSVISION – LS VISION 2019 New H.265 Ultra HD Professional IP66 Waterproof 4K 8MP UHD Video POE IP Security Camera for Project Use 8MP/12MP 4K UHD IP Camera
Gewaardeerd 0 uit 5 -
AI IP Beveiligingscamera
LSVISION – 8 Channel 1080P H.265 Wifi Tuya Home CCTV NVR Kit Audio Alarm Push HD Outdoor Surveillance Security IP Camera System Keep
Gewaardeerd 0 uit 5
Welkom bij Be LS VISION Partners
LS VISION: For a Better World!














