Best Ambarella A12 1080P HD Record Police Body Camera with Video Management Software support 128GB GPS WiFi 4G Live Streaming Supplier
LSVISION Best LS VISION Ambarella A12 1080P HD Record Police Body Camera with Video Management Software support 128GB GPS WiFi 4G Live Streaming Supplier
| Units per Carton | |
|---|---|
| Carton Dimensions (mm) | |
| Carton Weight (kg) |
Body Worn Camera Multi Sensor Panoramic Camera 4 in 1 Hybrid Camera
LS VISION Ambarella A12 1080P HD Record Police Body Camera with Video Management Software support 128GB GPS WiFi 4G Live Streaming
Key Feature |
* Ambarella A12 Police Body Worn Camera
* Record Video/Audio, Take Snaps
* One Touch Recording and One Touch Remote Alarm
* SIM Card Installation
* Determine whether Connect to Network and Server
* Play Back
* Select the Resolution and Picture Size
* Pre and Post Recording
* Quality 4G Live Streaming and Remote Live Tracking
* 1080P Recording Body Worn Camera




4G Body Camera Detail |








Function & Setting Menu |


Specification |
| Model NO. |
LS-BC4G1128 |
| Yonga Seti | Ambarella A12 |
| İŞLETIM SISTEMI | Linux 3.10.73 |
| Startup Time | < 10 Seconds(From power on recording) |
| Görüntü Sensörü | 1/2.9“color CMOS sensor,4MP |
| Görüntü Açısı | HOV≧125° |
| Light Compensation | Infrared Light,range up to 15 Meters |
| IR-Cut | Otomatik |
| IR Işık | 4 kızılötesi ışık |
| Gece Görüşü | Up to 8 Meters with Visible face image |
| Snap shot | JPG, up to 40M(8640*4752) pixel |
| Video Formatı | H.264 |
| Kayıt Çözünürlüğü | 1920*1080p 30fps |
| Low Bit Rate | Ambabrella Smart AVC technology for volume saving |
| FPS | 30fps |
| Ses Formatı | PCM |
| Dewarp | Dewarp processing for fish eye lens or wide angle lens |
| Playback | 32X Fast Forward |
| LCD | 320*240, 2.0 inch TFT-LCD High-Resolution Color Display |
| LCD brightness | >200cd/m² |
| Su İşareti | User ID, Time and date Stamp, GPS coordinates Imbedded into Video |
| Data Port | Mini USB & 14pin Auxiliary port |
| Depolama Kapasitesi | 16GB/32GB/64GB |
| GPS | Internal GPS module with time synchronize |
| Akü Kapasitesi | Replaceable battery, 1950mAh each (built-in) |
| Şarj süresi | ≤4 hours (use the standard power adaptor) |
| Charging Base | Akü şarjı ve veri iletimi için |
| Ön kayıt | 20s/10s/5s/Off adjustable |
| Kayıt sonrası | 20s/10s/5s/Off adjustable |
| Low Power Consumption | <1.2W (without GPS,WIFI,4G LTE working) |
| Continuous working time | 6 hours 1080p 30fps recording(with one battery,and turn 4G,WIFI off) |
| Build-in Modules | Optional GPS,WIFI,3G/4G LTE |
| Boyut | 86mm*62mm*34mm |
| Ağırlık | 165g |
| Çalışma Sıcaklığı | -30℃~55℃ |
| Water Proof | IP65 |
| Parametre ayarları | LCD menü |
| Wireless | Wifi and 3G/4G LTE |
Certification |
Emergency response |
Officer can press the emergency button to upload the live info to the monitoring center.

Application |
All the enforcement activities can be monitored by the control center remotely, can be applicated to:
Safety maintenance, Event control, Special duty, Emergency response, Security of site, Environment monitoring.
About LS VISION |

LS VISION Core Value: “Quality, Innovation, Dedication“. LS VISION Mission: “Only for Quality Life“.
1. LS VISION ‘s camera 4mp 25/30 @fps real time, as you know, it is difficult to reach real time for 3mp cctv camera in the current market;
2. our camera have our unique exterior design with private mold, like LS VISION Saturn Series ip camera;
3. we have 64ch, 128ch nvr, support , it can compatible with many brand ip camera, like samsung, hikvision and dahua
4. we provide CMS management software and app for ip camera, ptz, ahd dvr, tvi dvr, nvr and panoramic camera.
5. support OEM/ODM service for small bulk orders.
6. “Only for quality Life” is our core corporate culture, our camera can be applied to tough environment. (working temperature : -40–70 °C)
7. we offer warranty as long as LS VISION alive.
1. LS VISION ‘s camera 4mp 25/30 @fps real time, as you know, it is difficult to reach real time for 3mp cctv camera in the current market;
2. our camera have our unique exterior design with private mold, like LS VISION Saturn Series ip camera;
3. we have 64ch, 128ch nvr, support , it can compatible with many brand ip camera, like samsung, hikvision and dahua
4. we provide CMS management software and app for ip camera, ptz, ahd dvr, tvi dvr, nvr and panoramic camera.
5. support OEM/ODM service for small bulk orders.
6. “Only for quality Life” is our core corporate culture, our camera can be applied to tough environment. (working temperature : -40–70 °C)
7. we offer warranty as long as LS VISION alive.
Intelligentization has been adopted in the development of LSVISION . It is developed with a certain grade of automation and high technological content.

Share to :
İlgili ürünler
-
4G Vücut Kamerası
LS VISION Wide Angle Wireless 3G 4G LTE Police Body Cameras, 40MP 1080P 32GB Body Worn Camera Law Enforcement with GPS
5 üzerinden 0 oy aldı -
4G Vücut Kamerası
LS VISION Facial Recognition 40MP 1080P Law Enforcement Video Recorder Wireless 3G 4G Live Streaming Police Body Camera
5 üzerinden 0 oy aldı -
4G Vücut Kamerası
LS VISION 40MP 1080P 3G 4G Wireless Wearable Worn Body Camera, Single Police Audio and Video Law Enforcement Recorder 64GB
5 üzerinden 0 oy aldı -
4G Vücut Kamerası
En İyi Geniş Açı 40MP 16GB 1080P Video Çözünürlüğü Polis Memuru Kolluk Kaydedici 4G WIFI Vücut Aşınmış Kamera Dahili GPS Tedarikçisi
5 üzerinden 0 oy aldı
LS VISION Ortakları Olmaya Hoş Geldiniz
LS VISION: For a Better World!














