LS VISION Ambarella Водонепроникна 32MP 1440P Super HD Real Video Record Body Camera для поліцейських правоохоронних органів з GPS і розпізнаванням обличчя
| Units per Carton | |
|---|---|
| Carton Dimensions (mm) | |
| Carton Weight (kg) |
Body Worn Camera Multi Sensor Panoramic Camera 4 in 1 Hybrid Camera
Key Feature |
Ambarella A7 Police Body Worn Cameras
32 Megapixel for Snapshot
True 1296P/30FPS Super HD Video
Up to 14 hour Continuous Video Recording
One Touch Recording Video and Audio
Standard with GPS
Pre and Post Event Recording
Night Vision, Up to 10 Meters with Visible Face Detection
140° Wide Angle of View
1296P Hd Laser Positioning Police Camera
IP67 Waterproof & Drop and Shock-Proof Resistant
IP67 Waterproof & Drop and Shock-Proof Resistant



LS VISION BH216 LS-BH232 LS-BH264 LS-BH2128 Series |
Specification |
| RECORDING | |
| Сенсор. | 5MP CMOS |
| Чіпсет | Ambarella A7LA50 |
| Top Pixel | 32M(6144×3456,16:9) (5M/8M/10M/12M/16M/21M/32M) |
| Videos Resolution | 2304×1296,30p/1920×1080 30p / 1440×1080 30p/1280×720 60p /1280×720 30p /848×480 60p /848×480 30p /720×480 30p |
| Формат відео | H.264.AVI/MPEG4 |
| Fast Forward | 2X,4X,8X,16X,32X,64X |
| Rewind | 2X,4X,8X,16X,32X,64X |
| Аудіо | High Quality Built-in Microphone |
| Формат аудіо | AAC2./MP3 |
| Водяний знак | User ID, Time and Date Stamp |
| Camera | 32 Megapixel Camera with optional burst shot |
| Формат фотографій | JPEG |
| Snap Shot | Capture Photo During Video Recording |
| Recording Time | Continues Recording Time:14 hours(Battery Full |
| Charged, IR Closed, And Resolution Ratio 1280*480) | |
| Об'єм пам'яті | Maximum Support 64 GB |
| Storage Level | Visual Indicator and Audible Alarm |
| Record LED | Red |
| One Touch Recording | Support One Touch Recording |
| Activation Remind | Audible,Visual,Tactile Vibration Confirm Activation of |
| Record and Stop | |
| Pre-record Function | ≥10s pre-record |
| Post-record Function | ≥30s post-record |
| Video Quality | Best/Fine/Normal |
| Video Section | 5min/10min/15min/30min/45min |
| Burst Shot | 2/3/5/10/15/20 burst shot picture taking |
| Red IR Switch | Auto/manual |
| Виявлення руху | Auto/manual (optional) |
| Audio Guide | Підтримка |
| Chime | Підтримка |
| GPS | Built-in(Optional) |
| Language | Chinese/English/Russian/(OEM) |
| Popular Options | 32GB/64GB Storage | GPS | External mini camera | PPT Cable | Shoulder Belt Clip |
| Screen Protection | 30s/1 min/ 3 min/ 5 min |
| Timing Photography | 5/10 Seconds |
| Brightness | Low/High |
| Auto Turn Off | 30s/1 min/3 min/5 min |
| Key Tone | Підтримка |
| File Type | Police Control/Criminal Inspection/Public Security |
| Слайд | Підтримка |
| VIDEO/IMAGE REVIEW | |
| LCD Screen | 2 inch TFT-LED High-Resolution Color Display |
| Audio Playback | Так. |
| Video Output | HDMI 1.3 Port |
| Video Transfer | USB 2.0 |
| CAMERA | |
| Recording Angle | Wide Angle 140 degrees |
| Нічне бачення | Yes-Two Built-in high-intensity infrared illuminators, |
| Up to 10 Meters with Visible Face Detection | |
| Водонепроникний | Yes,IP67 |
| Clip | High Quality Metal Clip with 360 degrees rotation |
| PTT | Yes, available to connect to Different Types of Radio |
| BATTERY | |
| Тип | Built-in 4000mAh Lithium Battery |
| Charging | 240 Minutes |
| Battery Life | 14 Hours |
| Battery Level | Visual Indicator |
| OTHERS | |
| Police ID/Date Stamp | Include 5 digit device ID and 6 digit police ID |
| Password Protect | To set an administrator password to allow deletion via software, User can only view the videos but cannot delete it |
| Вимір | 96mm*62mm*31mm |
| Вага | ≤180g |
| Робоча температура | -20~70 degrees Celsius |
| Storage Temperature | -40~80 degrees Celsius |
| Standard Accessories | HD Body Camera | USB Charger | USB Data/Charging Cable | Docking | Universal Metal Clip | Driver CD | User Manual |
Certification |
Emergency response |

LS VISION 4G Body Camera Series LS VISION LS-BC116/132/164 Body CameraSeries
LS VISION LS-BC216/232/264 Body Worn Camera Series LS VISION LS-BC316/332/364 Body Worn Camera Series
Application |
All the enforcement activities can be monitored by the control center remotely, can be applicated to:
Safety maintenance, Event control, Special duty, Emergency response, Security of site, Environment monitoring.
for Government department, the Judiciary, Police Officers, Special Police, Law Enforcement Agencies, Urban Management,
Traffic Police, Security Personnel ect.
About LS VISION |
LS VISION is professional supplier for HD IP Cameras and Smart home solution.
Our R&D team engineers have more than 15 years experience for security products.
LS VISION Core Value: “Quality, Innovation, Dedication“.
LS VISION Mission: “Only for Quality Life“.
Our R&D team engineers have more than 15 years experience for security products.
LS VISION Core Value: “Quality, Innovation, Dedication“.
LS VISION Mission: “Only for Quality Life“.
Key Products Line:
HD IP Cameras, IP PTZ, NVR, WiFi NVR Kit;
Analog HD Series: 4 in 1 Hybrid Camera, 5 in 1 Hybrid DVR;
Multi-Sensor Panoramic Camera for Wide Angle Environment Survelliance.
Натільна камера for Police dept which support 4G function.
Smart Home Series: Smart Door Lock, Panoramic VR Camera
4G Solar Power Security Camera

Share to :
Супутні товари
-
Натільна камера
LSVISION – LS VISION H.265 Security Guard Body Camera with GPS 140 Degree Wide Angle For Police Body Worn Camera
Оцінено в 0 з 5
Ласкаво просимо стати партнерами LS VISION
LS VISION: For a Better World!











