LS VISION Ambarella Waterproof 32MP 1440P Super HD Real Video Record Officer Body Camera for Police Law Enforcement with GPS and Face Detection
| Units per Carton | |
|---|---|
| Carton Dimensions (mm) | |
| Carton Weight (kg) |
Key Feature |
Ambarella A7 Police Body Worn Cameras
32 Megapixel for Snapshot
True 1296P/30FPS Super HD Video
Up to 14 hour Continuous Video Recording
One Touch Recording Video and Audio
Standard with GPS
Pre and Post Event Recording
Night Vision, Up to 10 Meters with Visible Face Detection
140° Wide Angle of View
IP67 Waterproof & Drop and Shock-Proof Resistant



LS VISION BH216 LS-BH232 LS-BH264 LS-BH2128 Series |
Specification |
| RECORDING | |
| Sensor | 5MP CMOS |
| Chipset | Ambarella A7LA50 |
| Top Pixel | 32M(6144×3456,16:9) (5M/8M/10M/12M/16M/21M/32M) |
| Videos Resolution | 2304×1296,30p/1920×1080 30p / 1440×1080 30p/1280×720 60p /1280×720 30p /848×480 60p /848×480 30p /720×480 30p |
| Video Format | H.264.AVI/MPEG4 |
| Fast Forward | 2X,4X,8X,16X,32X,64X |
| Rewind | 2X,4X,8X,16X,32X,64X |
| Áudio | High Quality Built-in Microphone |
| Audio Format | AAC2./MP3 |
| Water Mark | User ID, Time and Date Stamp |
| Câmara | 32 Megapixel Camera with optional burst shot |
| Photo Format | JPEG |
| Snap Shot | Capture Photo During Video Recording |
| Recording Time | Continues Recording Time:14 hours(Battery Full |
| Charged, IR Closed, And Resolution Ratio 1280*480) | |
| Storage Capacity | Maximum Support 64 GB |
| Storage Level | Visual Indicator and Audible Alarm |
| Record LED | Red |
| One Touch Recording | Support One Touch Recording |
| Activation Remind | Audible,Visual,Tactile Vibration Confirm Activation of |
| Record and Stop | |
| Pre-record Function | ≥10s pre-record |
| Post-record Function | ≥30s post-record |
| Video Quality | Best/Fine/Normal |
| Video Section | 5min/10min/15min/30min/45min |
| Burst Shot | 2/3/5/10/15/20 burst shot picture taking |
| Red IR Switch | Auto/manual |
| Deteção de movimento | Auto/manual (optional) |
| Audio Guide | Apoio |
| Chime | Apoio |
| GPS | Built-in(Optional) |
| Language | Chinese/English/Russian/(OEM) |
| Popular Options | 32GB/64GB Storage | GPS | External mini camera | PPT Cable | Shoulder Belt Clip |
| Screen Protection | 30s/1 min/ 3 min/ 5 min |
| Timing Photography | 5/10 Seconds |
| Brightness | Low/High |
| Auto Turn Off | 30s/1 min/3 min/5 min |
| Key Tone | Apoio |
| File Type | Police Control/Criminal Inspection/Public Security |
| Deslizar | Apoio |
| VIDEO/IMAGE REVIEW | |
| LCD Screen | 2 inch TFT-LED High-Resolution Color Display |
| Audio Playback | Sim |
| Video Output | HDMI 1.3 Port |
| Video Transfer | USB 2.0 |
| CAMERA | |
| Recording Angle | Wide Angle 140 degrees |
| Night Vision | Yes-Two Built-in high-intensity infrared illuminators, |
| Up to 10 Meters with Visible Face Detection | |
| Waterproof | Yes,IP67 |
| Clip | High Quality Metal Clip with 360 degrees rotation |
| PTT | Yes, available to connect to Different Types of Radio |
| BATTERY | |
| Type | Built-in 4000mAh Lithium Battery |
| Charging | 240 Minutes |
| Battery Life | 14 Hours |
| Battery Level | Visual Indicator |
| OTHERS | |
| Police ID/Date Stamp | Include 5 digit device ID and 6 digit police ID |
| Password Protect | To set an administrator password to allow deletion via software, User can only view the videos but cannot delete it |
| Dimensão | 96mm*62mm*31mm |
| Peso | ≤180g |
| Temperatura de funcionamento | -20~70 degrees Celsius |
| Storage Temperature | -40~80 degrees Celsius |
| Standard Accessories | HD Body Câmara | USB Charger | USB Data/Charging Cable | Docking | Universal Metal Clip | Driver CD | User Manual |
Certificação |
Emergency response |

Application |
All the enforcement activities can be monitored by the control center remotely, can be applicated to:
Sobre a LS VISION |
Os engenheiros da nossa equipa de I&D têm mais de 15 anos de experiência em produtos de segurança.
LS VISION Core Value: “Qualidade, Inovação, Dedicação“.
Missão da LS VISION: "Apenas para uma vida de qualidade“.
Linha de produtos principais:
HD IP Cameras, IP PTZ, NVR, WiFi NVR Kit;
Série Analog HD: Câmara híbrida 4 em 1, 5 in 1 Hybrid DVR;
Multi-Sensor Panoramic Camera for Wide Angle Environment Survelliance.
Câmara corporal for Police dept which support 4G function.
Smart Home Series: Smart Door Lock, Panoramic VR Camera

Share to :
Produtos Relacionados
-
Câmara corporal
LS VISION 4MP 2.5m Drop Proof 8 Hours Recorder Police Security Guard Body Worn Camera For Law Enforcement
Avaliação 0 de 5 -
Câmara corporal
LSVISION – LS VISION H.265 Security Guard Body Camera with GPS 140 Degree Wide Angle For Police Body Worn Camera
Avaliação 0 de 5 -
Câmara corporal
LS VISION H.265 Ambarella H22 5MP HD GPS Wearable Police Body Camera Support PTT for Law Enforcement
Avaliação 0 de 5
Bem-vindo à Be LS VISION Partners
LS VISION: For a Better World!











