LS VISION 2MP Megapixel Sony Starvis IMX307 Super Low Light Night Vision Starlight HD Elevator Security IP Dome Camera POE
| Units per Carton | |
|---|---|
| Carton Dimensions (mm) | |
| Carton Weight (kg) |
Solar Security Camera 스타라이트 IP 카메라 4 in 1 하이브리드 카메라
4K IP 카메라 IP 카메라스마트 홈 시리즈
LS VISION IMX307 Starlight Sensor 2 Megapixel IP66 POE P2P 1080P High Resolution Outdoor Night Vision Security Camera
| 2MP Starlight Security Dome Camera Detail |
.
Outdoor 1080P Security Camera with Night Vision
1/2.9″ Sony IMX323 CMOS sensor
. Full HD resolution 1920 x 1080P
. Ultra low illumination 0.01Lux
. Day/Night (ICR), AWB, 2D/3D-DNR, IR-CUT
. D-WDR, Motion Detection, Privacy Mask, Mirror, rotate
. RTSP and 2.6 compatible
. H.264 dual-stream media server
. Easy-to-use P2P Cloud service
. Multi web browser, PC Client, mobile APP remote access
. Optional customization Lens/Audio , etc.
. Lightning protection 4000V
. Strong water-proof housing, IP66
. 3 pcs IR Leds, IR distance 10-30meters
. Standard Fixed lens 3.6mm
. Support POE
. Full HD resolution 1920 x 1080P
. Ultra low illumination 0.01Lux
. Day/Night (ICR), AWB, 2D/3D-DNR, IR-CUT
. D-WDR, Motion Detection, Privacy Mask, Mirror, rotate
. RTSP and 2.6 compatible
. H.264 dual-stream media server
. Easy-to-use P2P Cloud service
. Multi web browser, PC Client, mobile APP remote access
. Optional customization Lens/Audio , etc.
. Lightning protection 4000V
. Strong water-proof housing, IP66
. 3 pcs IR Leds, IR distance 10-30meters
. Standard Fixed lens 3.6mm
. Support POE
| 2MP Starlight IP Dome Camera POE Detail |

사양 |
| Item | LS-ND2202C |
| Image Sensor | 1/2.8″ Sony IMX307 CMOS |
| Pixels | 1920*1080 |
| Image Quality | 밝기 설정, 채도 설정, 선명도 설정, 대비 설정, 자동 화이트 밸런스, 수동 화이트 밸런스 설정, 백라이트 보정 설정, 빛 억제 설정, 자동 노출, 2D/3D 노이즈 감소 강도 설정, 안개 모드 설정, WDR 모드 강도 설정 |
| Min. Illumination | 0.001Lux@F1.2(AGC ON) |
| Day/Night | Color/(B/W)/Timing |
| WDR | Digital WDR |
| White Balance | Auto |
| AGC/BLC | 지원 |
| DNR | 2D/3D DNR |
| 기타 | 멀티 라인 OSD, 모션 감지, 프라이버시 마스크, 미러, 회전 |
| Encode | |
| Embedded Solution | MSC313E |
| Video Standard | /H.264 Double code |
| Video Resolution | Main stream:1920*1080,1-20fps ; 1280*720,1-30fps 서브 스트림: 640*480/640*360, 1-30fps |
| Video Bitrates | 32Kbps-5Mbps, VBR/CBR |
| Audio Standard | G.711-u |
| OSD Overlay | Title and Time overlay |
| IR Led | |
| IR Led | 12pcs Leds |
| IR 거리 | 15m |
| Lens | |
| Focal length | 4mm Fixed lens |
| Zoom | No |
| Optional Function | |
| Audio, etc. | |
| Network Services | |
| Protocol | HTTP/RTSP/FTP/PPPOE/DHCP/DDNS/NTP//P2P/UPNP |
| P2P | Yes |
| Web | IE , Firefox, etc. |
| Media | CMS, Android, IOS |
| 2.6 compatible | |
| General | |
| Network Port | 1-RJ45, 10/100Mbps |
| Power Supply | Support POE 48V 12 VDC ± 10% |
| Power Consumption | < 5W |
| Operating Temp. | -30℃-(+60)℃, 10%-90%RH |
| Waterproof level | IP66 |
인증 |

LS VISION 소개 |
LS VISION은 HD IP 카메라 및 스마트 홈 솔루션.
저희 R&D 팀 엔지니어들은 보안 제품 분야에서 15년 이상의 경력을 보유하고 있습니다.
LS VISION 핵심가치: " 품질, 혁신, 헌신“.
LS VISION 미션: "오직 양질의 삶을 위한“.
저희 R&D 팀 엔지니어들은 보안 제품 분야에서 15년 이상의 경력을 보유하고 있습니다.
LS VISION 핵심가치: " 품질, 혁신, 헌신“.
LS VISION 미션: "오직 양질의 삶을 위한“.
주요 제품 라인:
HD IP 카메라, HD NVR, WiFi NVR 키트;
아날로그 HD 시리즈: 4 in 1 하이브리드 카메라5 in 1 하이브리드 DVR;
멀티 센서 파노라마 카메라 광각 환경에서의 생존을 위해
바디 카메라 4G 기능을 지원하는 정부 및 경찰 부서용입니다.
4G 태양광 카메라 4G, 와이파이 및 P2P 기능을 지원하는
Share to :
연관 상품
-
Long Range PTZ Camera
LS VISION 200m IR IK10 AI Intelligent Analysis High Speed Dome IP PTZ Camera
5 중에서 0로 평가됨 -
Long Range PTZ Camera
LS VISION Outdoor IP Camera 4MP/8MP with Built-In Siren Network camera
5 중에서 0로 평가됨
LS VISION 파트너가 된 것을 환영합니다
LS VISION: For a Better World!









