LS VISION Intelligent Algorithms Humanoid Detection Voice Alarm Audio POE 2MP Fixed Lens IR IP66 P2P Starlight IP CCTV Bullet Camera
| Units per Carton | |
|---|---|
| Carton Dimensions (mm) | |
| Carton Weight (kg) |
Solar Security Camera Starlight IP-camera 4 in 1 hybride camera
4K IP Camera's IP CameraSmart Home-serie
LS VISION Starlight Zwart Licht Full Color Intelligente IP Camera, Vaste Lens 2MP 1080P HD Color Nachtzicht Bullet Beveiligingscamera
| 2MP Starlight IP Camera Detail |
. 1/2.9″ Sony IMX323 CMOS sensor
. Full HD resolution 1920 x 1080P
. Ultra low illumination 0.01Lux
. Day/Night (ICR), AWB, 2D/3D-DNR, IR-CUT
. D-WDR, Motion Detection, Privacy Mask, Mirror, rotate
. RTSP and 2.6 compatible
. H.264 dual-stream media server
. Easy-to-use P2P Cloud service
. Multi web browser, PC Client, mobile APP remote access
. Optional customization Lens/Audio , etc.
. Lightning protection 4000V
. Strong water-proof housing, IP66
. 3 pcs IR Leds, IR distance 10-30meters
. HD 2.8 – 12 mm AF lens
. Support POE
. Full HD resolution 1920 x 1080P
. Ultra low illumination 0.01Lux
. Day/Night (ICR), AWB, 2D/3D-DNR, IR-CUT
. D-WDR, Motion Detection, Privacy Mask, Mirror, rotate
. RTSP and 2.6 compatible
. H.264 dual-stream media server
. Easy-to-use P2P Cloud service
. Multi web browser, PC Client, mobile APP remote access
. Optional customization Lens/Audio , etc.
. Lightning protection 4000V
. Strong water-proof housing, IP66
. 3 pcs IR Leds, IR distance 10-30meters
. HD 2.8 – 12 mm AF lens
. Support POE
| 2MP Starlight Bullet IP Camera Detail |

Specificatie |
| Item | LS-NB5202AI |
| Image Sensor | 1/2.8″ Sony IMX307 CMOS |
| Pixels | 1920*1080 |
| Image Quality | Brightness setting, Saturation setting, Sharpness setting, Contrast setting, Auto white balance, Manual white balance setting, Backlight compensation setting, Light suppression setting, Auto exposure, 2D/3D noise reduction intensity setting, Fog mode setting, WDR mode Strength setting |
| Min. Illumination | 0.001Lux@F1.2(AGC ON) |
| Day/Night | Color/(B/W)/Timing |
| WDR | Digital WDR |
| White Balance | Auto |
| AGC/BLC | Ondersteuning |
| DNR | 2D/3D DNR |
| Other | Multi-lines OSD, Motion Detection, Privacy Mask, Mirror, Rotate |
| Encode | |
| Embedded Solution | MSC313E |
| Video Standard | /H.264 Double code |
| Video Resolution | Main stream:1920*1080,1-20fps ; 1280*720,1-30fps Sub stream: 640*480/640*360 ,1-30fps |
| Video Bitrates | 32Kbps-5Mbps, VBR/CBR |
| Audio Standard | G.711-u |
| OSD Overlay | Title and Time overlay |
| IR Led | |
| IR Led | 2pcs Leds |
| IR Distance | 20m |
| Lens | |
| Focal length | 4mm Fixed lens |
| Zoom | No |
| Function | |
| Audio Optioneel. Add intelligent algorithms,Humanoid detection, voice alarm (voice support pre-editing) Standard voice input and output interface |
|
| Network Services | |
| Protocol | HTTP/RTSP/FTP/PPPOE/DHCP/DDNS/NTP//P2P/UPNP |
| P2P | Yes |
| Web | IE , Firefox, etc. |
| Media | CMS, Android, IOS |
| 2.6 compatible | |
| General | |
| Network Port | 1-RJ45, 10/100Mbps |
| Power Supply | Support POE 48V 12 VDC ± 10% |
| Power Consumption | < 5W |
| Operating Temp. | -30℃-(+60)℃, 10%-90%RH |
| Waterproof level | IP66 |
Certificering |

Over LS VISION |
LS VISION is professioneel leverancier van HD IP Camera's en slimme thuisoplossing.
De ingenieurs van ons R&D-team hebben meer dan 15 jaar ervaring met beveiligingsproducten.
LS VISIE Kernwaarde: " Kwaliteit, innovatie, toewijding“.
LS VISIE Missie: "Alleen voor kwaliteitsvol leven“.
De ingenieurs van ons R&D-team hebben meer dan 15 jaar ervaring met beveiligingsproducten.
LS VISIE Kernwaarde: " Kwaliteit, innovatie, toewijding“.
LS VISIE Missie: "Alleen voor kwaliteitsvol leven“.
Belangrijkste productlijn:
HD IP Camera's, HD NVR, WiFi NVR Kit;
Analoge HD-serie: 4 in 1 hybride camera5 in 1 Hybride DVR;
Panoramische camera met meerdere sensoren voor groothoekoverleving.
Lichaamscamera voor overheid en politie die 4G-functie ondersteunen.
4G zonnecamera die 4G, WIFI en P2P-functie ondersteunen
Share to :
Gerelateerde producten
-
AI IP Beveiligingscamera
LS VISION 5MP Gemotoriseerde Zoom Buiten P2P IP Dome Netwerk Beveiligingscamera
Gewaardeerd 0 uit 5 -
AI IP Beveiligingscamera
LSVISION – 2MP Wireless PTZ Waterproof Outdoor HD IP Camera P2P WiFi Security Camera CCTV Surveillance PTZ Camera Smart Home Systems
Gewaardeerd 0 uit 5 -
AI IP Beveiligingscamera
ai temperature sensor detection face recognition system infrared ip thermal imaging scanner imagers camera
Gewaardeerd 0 uit 5 -
AI IP Beveiligingscamera
LS VISION 4MP 8MP Ai Intelligent IP CCTV POE Bullet Fixed-focal Camera
Gewaardeerd 0 uit 5
Welkom bij Be LS VISION Partners
LS VISION: For a Better World!









