LS VISION 2MP 1080P Star Light Sony IMX307 Sensor Video Audio POE Cctv Dome Security Camera with Mic Input Output
| Units per Carton | |
|---|---|
| Carton Dimensions (mm) | |
| Carton Weight (kg) |









| Key Feature |
Solution: MSC313E+IMX307
2 MP, 1/2.8″ CMOS Sensor
Standard Fixed lens 3.6mm, Optional 2.8/6/8mm lens
12pcs Leds IR distance 15M,
25fps@1920*1080
Built-in Mic
| 2MP Dome Camera Picture |
Specification |
| Item | LS-ND9201 |
| Image Sensor | 1/2.7″ CMOS Sensor |
| Pixels | 1080P 1920*1080 |
|
Electronic Shutter
|
AUTO, 1/25s ~ 1/100000s |
| Min. Illumination | 0.01Lux@F1.2(AGC ON), 0Lux IR on |
| Day/Night | Color/(B/W)/Timing |
| WDR | Digital WDR |
| White Balance | Auto |
| AGC/BLC | Support |
| DNR | 2D/3D DNR |
| Other | Multi-lines OSD, Motion Detection, Privacy Mask, Mirror, Rotate |
| Encode | |
| Embedded Solution | MSC313E+SC2235 |
| Video Standard | /H.264 Double code |
| Video Resolution | 25fps@1920*1080 |
| Video Bitrates | 32Kbps-5Mbps, VBR/CBR |
| Audio Standard | G.711-u |
| OSD Overlay | Title and Time overlay |
| IR Led | |
| IR Led | 12pcs Leds |
| IR Distance | 15m |
| Lens | |
| Focal length | Standard Fixed lens 3.6mm |
| Zoom | No |
| Function | built in microphone |
| Optional Function | 2.8/6/8mm lens |
| Network Services | |
| Protocol | HTTP/RTSP/FTP/PPPOE/DHCP/DDNS/NTP//P2P/UPNP |
| P2P | Yes |
| Web | IE , Firefox, etc. |
| Media | CMS, Android, IOS |
| 2.6 compatible | |
| General | |
| Network Port | 1-RJ45, 10/100Mbps |
| Power Supply | Support POE 48V 12 VDC ± 10% |
| Power Consumption | < 5W |
| Operating Temp. | -30℃-(+60)℃, 10%-90%RH |
| Waterproof level | IP65 |
| Онлайн-демонстрація |
CMS& IE view



Daytime visual surveillance


WDR monitoring Efdfect
Without or Close WDR Monitoring Effect

Специфікація |
| Item | LS-NB5202C |
| Image Sensor | 1/2.8″ Sony IMX307 CMOS |
| Pixels | 1920*1080 |
| Image Quality | Brightness setting, Saturation setting, Sharpness setting, Contrast setting, Auto white balance, Manual white balance setting, Backlight compensation setting, Light suppression setting, Auto exposure, 2D/3D noise reduction intensity setting, Fog mode setting, WDR mode Strength setting |
| Min. Illumination | 0.001Lux@F1.2(AGC ON) |
| Day/Night | Color/(B/W)/Timing |
| WDR | Digital WDR |
| White Balance | Auto |
| AGC/BLC | Support |
| DNR | 2D/3D DNR |
| Other | Multi-lines OSD, Motion Detection, Privacy Mask, Mirror, Rotate |
| Encode | |
| Embedded Solution | MSC313E |
| Video Standard | /H.264 Double code |
| Video Resolution | Main stream:1920*1080,1-20fps ; 1280*720,1-30fps Sub stream: 640*480/640*360 ,1-30fps |
| Video Bitrates | 32Kbps-5Mbps, VBR/CBR |
| Audio Standard | G.711-u |
| OSD Overlay | Title and Time overlay |
| IR Led | |
| IR Led | 2pcs Leds |
| IR Distance | 20m |
| Lens | |
| Focal length | 4mm Fixed lens |
| Zoom | No |
| Optional Function | |
| Audio, etc. | |
| Network Services | |
| Protocol | HTTP/RTSP/FTP/PPPOE/DHCP/DDNS/NTP//P2P/UPNP |
| P2P | Yes |
| Web | IE , Firefox, etc. |
| Media | CMS, Android, IOS |
| 2.6 compatible | |
| General | |
| Network Port | 1-RJ45, 10/100Mbps |
| Power Supply | Support POE 48V 12 VDC ± 10% |
| Power Consumption | < 5W |
| Operating Temp. | -30℃-(+60)℃, 10%-90%RH |
| Waterproof level | IP66 |
| сертифікат |

| Бренд та проект відеоспостереження |
В даний час партнери і клієнти LS VISION по всьому світу, включаючи дистриб'юторів, агентів, інженерів і імпортерів систем безпеки, кінцевих споживачів та інші різні групи клієнтів в Росії, Ємені, Філіппінах, Мадагаскарі, Нігерії, Тунісі, Бангладеш, Саудівській Аравії, В'єтнамі, Гані, Бангладеш та інших країнах, створили спеціальне агентство, і ми наполегливо працюємо над розширенням наших глобальних інститутів або областей дистрибуції.
Програма глобальної безпеки LS VISION
Продукти і рішення LS VISION використовуються в багатьох країнах і регіонах, таких як Міжнародний книжковий ярмарок в Джидді в Саудівській Аравії в 2017 і 2018 роках; проект відеоспостереження MAKKAH в центрі міста в 2018 році; проект автозаправної станції Fath в 2017 році, площа Basamas в Перу Проекти, великі проекти безпеки, такі як аеропорт Панами, зіграли важливу роль.

| LS VISION |
2019, Продуктова стратегія LS VISION:
Промисловий ринок:
IPC: IP-камери серії 4K з роздільною здатністю від 2 до 8 мегапікселів і системи HD NVR.
Аналоговий HD: серія від 2 до 8 Мп і система відеореєстраторів.
Серія AI: Камера розпізнавання облич та система відеоспостереження.
Система сонячних камер 4G
споживчий ринок:
Комплект Wifi NVR від 1,3 Мп до 5 Мп, комплект POE NVR;
Wifi акумуляторна камера, wifi камера, розумний дверний дзвінок і т.д.



Share to :
Супутні товари
-
AI IP камера безпеки
LSVISION – LS VISION Ultra Low Bandwidth Motorized Lens 3.3-12mm Megapixel WDR POE H.265 4K 8 mp IP Camera 8MP/12MP 4K UHD IP Camera
Оцінено в 0 з 5 -
AI IP камера безпеки
LSVISION – 2MP Wireless PTZ Waterproof Outdoor HD IP Camera P2P WiFi Security Camera CCTV Surveillance PTZ Camera Smart Home Systems
Оцінено в 0 з 5 -
AI IP камера безпеки
LS VISION Ai IP CCTV POE Bullet Fixed-focal IPC Network security camera
Оцінено в 0 з 5
Ласкаво просимо стати партнерами LS VISION
LS VISION: For a Better World!









