LS VISION 2MP 1080P Star Light Sony IMX307 Sensor Video Audio POE Cctv Dome Beveiligingscamera met Mic Input Output
| Units per Carton | |
|---|---|
| Carton Dimensions (mm) | |
| Carton Weight (kg) |









| Key Feature |
Solution: MSC313E+IMX307
2 MP, 1/2.8″ CMOS Sensor
Standard Fixed lens 3.6mm, Optional 2.8/6/8mm lens
12pcs Leds IR distance 15M,
25fps@1920*1080
Built-in Mic
| 2MP Dome Camera Picture |
Specificatie |
| Item | LS-ND9201 |
| Image Sensor | 1/2.7″ CMOS Sensor |
| Pixels | 1080P 1920*1080 |
|
Elektronische sluiter
|
AUTO, 1/25s ~ 1/100000s |
| Min. Illumination | 0.01Lux@F1.2(AGC ON), 0Lux IR on |
| Day/Night | Color/(B/W)/Timing |
| WDR | Digital WDR |
| White Balance | Auto |
| AGC/BLC | Ondersteuning |
| DNR | 2D/3D DNR |
| Other | Multi-lines OSD, Motion Detection, Privacy Mask, Mirror, Rotate |
| Encode | |
| Embedded Solution | MSC313E+SC2235 |
| Video Standard | /H.264 Double code |
| Video Resolution | 25fps@1920*1080 |
| Video Bitrates | 32Kbps-5Mbps, VBR/CBR |
| Audio Standard | G.711-u |
| OSD Overlay | Title and Time overlay |
| IR Led | |
| IR Led | 12pcs Leds |
| IR Distance | 15m |
| Lens | |
| Focal length | Standard Fixed lens 3.6mm |
| Zoom | No |
| Function | built in microphone |
| Optional Function | 2.8/6/8mm lens |
| Network Services | |
| Protocol | HTTP/RTSP/FTP/PPPOE/DHCP/DDNS/NTP//P2P/UPNP |
| P2P | Yes |
| Web | IE , Firefox, etc. |
| Media | CMS, Android, IOS |
| 2.6 compatible | |
| General | |
| Network Port | 1-RJ45, 10/100Mbps |
| Power Supply | Support POE 48V 12 VDC ± 10% |
| Power Consumption | < 5W |
| Operating Temp. | -30℃-(+60)℃, 10%-90%RH |
| Waterproof level | IP65 |
| Online demo |
CMS& IE view



Daytime visual surveillance


WDR monitoring Efdfect
Without or Close WDR Monitoring Effect

Specificatie |
| Item | LS-NB5202C |
| Image Sensor | 1/2.8″ Sony IMX307 CMOS |
| Pixels | 1920*1080 |
| Image Quality | Brightness setting, Saturation setting, Sharpness setting, Contrast setting, Auto white balance, Manual white balance setting, Backlight compensation setting, Light suppression setting, Auto exposure, 2D/3D noise reduction intensity setting, Fog mode setting, WDR mode Strength setting |
| Min. Illumination | 0.001Lux@F1.2(AGC ON) |
| Day/Night | Color/(B/W)/Timing |
| WDR | Digital WDR |
| White Balance | Auto |
| AGC/BLC | Ondersteuning |
| DNR | 2D/3D DNR |
| Other | Multi-lines OSD, Motion Detection, Privacy Mask, Mirror, Rotate |
| Encode | |
| Embedded Solution | MSC313E |
| Video Standard | /H.264 Double code |
| Video Resolution | Main stream:1920*1080,1-20fps ; 1280*720,1-30fps Sub stream: 640*480/640*360 ,1-30fps |
| Video Bitrates | 32Kbps-5Mbps, VBR/CBR |
| Audio Standard | G.711-u |
| OSD Overlay | Title and Time overlay |
| IR Led | |
| IR Led | 2pcs Leds |
| IR Distance | 20m |
| Lens | |
| Focal length | 4mm Fixed lens |
| Zoom | No |
| Optional Function | |
| Audio, etc. | |
| Network Services | |
| Protocol | HTTP/RTSP/FTP/PPPOE/DHCP/DDNS/NTP//P2P/UPNP |
| P2P | Yes |
| Web | IE , Firefox, etc. |
| Media | CMS, Android, IOS |
| 2.6 compatible | |
| General | |
| Network Port | 1-RJ45, 10/100Mbps |
| Power Supply | Support POE 48V 12 VDC ± 10% |
| Power Consumption | < 5W |
| Operating Temp. | -30℃-(+60)℃, 10%-90%RH |
| Waterproof level | IP66 |
| certificate |

| Merk & CCTV-project |
Currently, LS VISION partners and customers around the world, including distributors, agents, engineers and security importers, end consumers and other different customer groups in Russia, Yemen, Philippines, Madagascar, Nigeria, Tunisia, Bangladesh , Saudi Arabia, Vietnam, Ghana, Bangladesh and other countries have established a dedicated agency, and we have been working hard to expand our global institutions or distribution areas.
LS VISION Global Security Program
LS VISION products and solutions are used in many countries and regions, such as the Jeddah International Book Fair in Saudi Arabia in 2017 and 2018; the MAKKAH CCTV project in the city center in 2018; the Fath gas station project in 2017, Basamas Square in Peru Projects, major security projects such as Panama Airport have played an important role.

| LS VISIE |
2019, LS VISION Product Strategy:
Markt voor de industrie:
IPC: 2MP to 8 megapixel 4K series IP cameras and HD NVR systems.
Analoge HD: 2MP tot 8MP series en DVR-systeem.
AI Series: Face Recognition Camera and NVR System.
4G solar camera system
consumer market:
1.3MP to 5MP Wifi NVR kit, POE Nvr kit;
Wifi battery camera, wifi camera, smart doorbell, etc.



Share to :
Gerelateerde producten
-
AI IP Beveiligingscamera
LSVISION – LS VISION Fixed Remote Control Video Surveillance 1080P IP Security Dome CCTV Camera for Night Vision 2MP IP Camera
Gewaardeerd 0 uit 5 -
AI IP Beveiligingscamera
LSVISION – 2MP Wireless PTZ Waterproof Outdoor HD IP Camera P2P WiFi Security Camera CCTV Surveillance PTZ Camera Smart Home Systems
Gewaardeerd 0 uit 5 -
AI IP Beveiligingscamera
LSVISION – LS VISION 960P 8ch Video Audio Record Wireless Home Security CCTV Camera System NVR Kit 1.3MP WIFI NVR Kits
Gewaardeerd 0 uit 5 -
AI IP Beveiligingscamera
ai temperature sensor detection face recognition system infrared ip thermal imaging scanner imagers camera
Gewaardeerd 0 uit 5
Welkom bij Be LS VISION Partners
LS VISION: For a Better World!









