LS VISION Intelligent Full Color Night Vision 2MP 1080P Outdoor Poe Bullet IP Camera with Starlight Lens Voice Alarm Audio Humanoid Detection
| Units per Carton | |
|---|---|
| Carton Dimensions (mm) | |
| Carton Weight (kg) |
LS VISION Intelligent Full Color Night Vision 2MP 1080P Outdoor Poe Bullet IP Camera with Starlight Lens Voice Alarm Audio Humanoid Detection without IR
| 2MP Color Starlight IP Camera Detail |
1.ultra-low illumination, black light full color HD camera
2. H.264 / video compression standard, AAC / G.711 audio compression standard
3. support variable bit rate, while setting the video image quality, you can also limit the video image compression bitstream
4. video code rate 50Kbps-6Mbps continuously adjustable, frame rate 1-30 (1-25) continuously adjustable
5. dynamic detection support (settable area and sensitivity)
6.support audio input and output (optional)
7.Support multiple user access at the same time
8. support client remote monitoring software
9. support mobile phone monitoring
| 2MP Color Starlight Bullet IP Camera Detail |

Specification |
| Item | Intelligent Full Color Night Vision IP Camera LS-NB6200SAI |
| Image Sensor | 1/2.8″ Sony IMX307 CMOS |
| Pixels | 1920*1080 |
| Image Quality | Brightness setting, Saturation setting, Sharpness setting, Contrast setting, Auto white balance, Manual white balance setting, Backlight compensation setting, Light suppression setting, Auto exposure, 2D/3D noise reduction intensity setting, Fog mode setting, WDR mode Strength setting |
| Min. Illumination | 0.001Lux@F1.2(AGC ON) |
| Day/Night | Color/(B/W)/Timing |
| WDR | Digital WDR |
| White Balance | Auto |
| AGC/BLC | Support |
| DNR | 2D/3D DNR |
| Other | Multi-lines OSD, Motion Detection, Privacy Mask, Mirror, Rotate |
| Encode | |
| Embedded Solution | MSC313E |
| Video Standard | /H.264 Double code |
| Video Resolution | Main stream:1920*1080,1-20fps ; 1280*720,1-30fps Sub stream: 640*480/640*360 ,1-30fps |
| Video Bitrates | 32Kbps-5Mbps, VBR/CBR |
| Audio Standard | G.711-u |
| OSD Overlay | Title and Time overlay |
| IR Led | |
| IR Led | N/A |
| IR Distance | 15-50m |
| Lens | |
| Focal length | 4mm Fixed lens |
| Zoom | No |
| Optional Function | |
| Add intelligent algorithms,Humanoid detection, voice alarm (voice support pre-editing) Standard voice input and output interface Bidirectional audio Optional |
|
| Network Services | |
| Protocol | HTTP/RTSP/FTP/PPPOE/DHCP/DDNS/NTP//P2P/UPNP |
| P2P | Yes |
| Web | IE , Firefox, etc. |
| Media | CMS, Android, IOS |
| 2.6 compatible | |
| General | |
| Network Port | 1-RJ45, 10/100Mbps |
| Power Supply | Support POE 48V 12 VDC ± 10% |
| Power Consumption | < 5W |
| Operating Temp. | -30℃-(+60)℃, 10%-90%RH |
| Waterproof level | IP66 |
Certification |

About LS VISION |
Our R&D team engineers have more than 15 years experience for security products.
LS VISION Core Value: ” Quality, Innovation, Dedication“.
LS VISION Mission: “Only for Quality Life“.
Key Products Line:
HD IP Cameras, HD NVR, WiFi NVR Kit;
Analog HD Series: 4 in 1 Hybrid Camera, 5 in 1 Hybrid DVR;
Multi-sensor Panoramic Camera for Wide Angle Environment survelliance.
كاميرا الجسم for Government & Police dept which support 4G function.
Share to :
منتجات ذات صلة
-
كاميرا أمان IP بالذكاء الاصطناعي
LS VISION 5MP Motorized Zoom Outdoor P2P IP Dome Network Security Camera
تم التقييم 0 من 5 -
كاميرا أمان IP بالذكاء الاصطناعي
2021 Hot sale network camera 4mp Colorful Night vision ip66 outdoor poe cctv video security ip surveillance camera alarm system
تم التقييم 0 من 5 -
Long Range PTZ Camera
LS VISION 200m IR IK10 AI Intelligent Analysis High Speed Dome IP PTZ Camera
تم التقييم 0 من 5 -
Long Range PTZ Camera
LS VISION Outdoor IP Camera 4MP/8MP with Built-In Siren Network camera
تم التقييم 0 من 5
مرحبًا بكم في شركاء الرؤية LS VISION
LS VISION: For a Better World!









