LS VISION Intelligent Full Color Night Vision 2MP 1080P Outdoor Poe Bullet IP Camera with Starlight Lens Voice Alarm Audio Humanoid Detection
| Units per Carton | |
|---|---|
| Carton Dimensions (mm) | |
| Carton Weight (kg) |
LS VISION Intelligent Full Color Night Vision 2MP 1080P Outdoor Poe Bullet IP Camera with Starlight Lens Voice Alarm Audio Humanoid Detection without IR
| 2MP Color Starlight IP Camera Detail |
1.ultra-low illumination, black light full color HD camera
2. H.264 / video compression standard, AAC / G.711 audio compression standard
3. support variable bit rate, while setting the video image quality, you can also limit the video image compression bitstream
4. video code rate 50Kbps-6Mbps continuously adjustable, frame rate 1-30 (1-25) continuously adjustable
5. dynamic detection support (settable area and sensitivity)
6.support audio input and output (optional)
7.Support multiple user access at the same time
8. support client remote monitoring software
9. support mobile phone monitoring
| 2MP Color Starlight Bullet IP Camera Detail |

Specification |
| Item | Intelligent Full Color Night Vision IP Camera LS-NB6200SAI |
| Image Sensor | 1/2.8″ Sony IMX307 CMOS |
| Pixels | 1920*1080 |
| Image Quality | Brightness setting, Saturation setting, Sharpness setting, Contrast setting, Auto white balance, Manual white balance setting, Backlight compensation setting, Light suppression setting, Auto exposure, 2D/3D noise reduction intensity setting, Fog mode setting, WDR mode Strength setting |
| Min. Illumination | 0.001Lux@F1.2(AGC ON) |
| Day/Night | Color/(B/W)/Timing |
| WDR | Digital WDR |
| White Balance | Auto |
| AGC/BLC | Support |
| DNR | 2D/3D DNR |
| Other | Multi-lines OSD, Motion Detection, Privacy Mask, Mirror, Rotate |
| Encode | |
| Embedded Solution | MSC313E |
| Video Standard | /H.264 Double code |
| Video Resolution | Main stream:1920*1080,1-20fps ; 1280*720,1-30fps Sub stream: 640*480/640*360 ,1-30fps |
| Video Bitrates | 32Kbps-5Mbps, VBR/CBR |
| Audio Standard | G.711-u |
| OSD Overlay | Title and Time overlay |
| IR Led | |
| IR Led | N/A |
| IR Distance | 15-50m |
| Lens | |
| Focal length | 4mm Fixed lens |
| Zoom | No |
| Optional Function | |
| Add intelligent algorithms,Humanoid detection, voice alarm (voice support pre-editing) Standard voice input and output interface Bidirectional audio Optional |
|
| Network Services | |
| Protocol | HTTP/RTSP/FTP/PPPOE/DHCP/DDNS/NTP//P2P/UPNP |
| P2P | Yes |
| Web | IE , Firefox, etc. |
| Media | CMS, Android, IOS |
| 2.6 compatible | |
| General | |
| Network Port | 1-RJ45, 10/100Mbps |
| Power Supply | Support POE 48V 12 VDC ± 10% |
| Power Consumption | < 5W |
| Operating Temp. | -30℃-(+60)℃, 10%-90%RH |
| Waterproof level | IP66 |
Certyfikacja |

O LS VISION |
Our R&D team engineers have more than 15 years experience for security products.
LS VISION Core Value: ” Jakość, innowacyjność, zaangażowanie“.
LS VISION Mission: “Tylko dla jakości życia“.
Key Products Line:
HD IP Cameras, HD NVR, WiFi NVR Kit;
Analog HD Series: 4 in 1 Hybrid Camera, 5 in 1 Hybrid DVR;
Multi-sensor Panoramic Camera for Wide Angle Environment survelliance.
Kamera na ciało for Government & Police dept which support 4G function.
Share to :
Podobne produkty
-
Kamera bezpieczeństwa AI IP
LS VISION 5MP Motorized Zoom Outdoor P2P IP Dome Network Security Camera
Oceniono 0 na 5 -
Kamera bezpieczeństwa AI IP
Szybki pomiar temperatury ciała za pomocą kamery termowizyjnej z podwójną wizją i dokładnością 0,3
Oceniono 0 na 5 -
Kamera bezpieczeństwa AI IP
LS VISION Custom Outdoor IP PTZ cctv security surveillance cameras
Oceniono 0 na 5 -
Kamera bezpieczeństwa AI IP
LS VISION 4MP 8MP Ai Intelligent IP CCTV POE Bullet Fixed-focal Camera
Oceniono 0 na 5
Witamy w gronie partnerów LS VISION
LS VISION: For a Better World!









