LS VISION - Caméra IP intelligente avec vision nocturne 2MP 1080P Poe pour l'extérieur avec objectif Starlight - Alarme vocale - Détection des humanoïdes
| Units per Carton | |
|---|---|
| Carton Dimensions (mm) | |
| Carton Weight (kg) |
LS VISION Intelligent Full Color Night Vision 2MP 1080P Outdoor Poe Bullet IP Camera with Starlight Lens Voice Alarm Audio Humanoid Detection without IR
| 2MP Color Starlight IP Camera Detail |
1.ultra-low illumination, black light full color HD camera
2. H.264 / video compression standard, AAC / G.711 audio compression standard
3. support variable bit rate, while setting the video image quality, you can also limit the video image compression bitstream
4. video code rate 50Kbps-6Mbps continuously adjustable, frame rate 1-30 (1-25) continuously adjustable
5. dynamic detection support (settable area and sensitivity)
6.support audio input and output (optional)
7.Support multiple user access at the same time
8. support client remote monitoring software
9. support mobile phone monitoring
| 2MP Color Starlight Bullet IP Camera Detail |

Specification |
| Item | Intelligent Full Color Night Vision IP Camera LS-NB6200SAI |
| Image Sensor | 1/2.8″ Sony IMX307 CMOS |
| Pixels | 1920*1080 |
| Image Quality | Brightness setting, Saturation setting, Sharpness setting, Contrast setting, Auto white balance, Manual white balance setting, Backlight compensation setting, Light suppression setting, Auto exposure, 2D/3D noise reduction intensity setting, Fog mode setting, WDR mode Strength setting |
| Min. Illumination | 0.001Lux@F1.2(AGC ON) |
| Day/Night | Color/(B/W)/Timing |
| WDR | Digital WDR |
| White Balance | Auto |
| AGC/BLC | Support |
| DNR | 2D/3D DNR |
| Other | Multi-lines OSD, Motion Detection, Privacy Mask, Mirror, Rotate |
| Encode | |
| Embedded Solution | MSC313E |
| Video Standard | /H.264 Double code |
| Video Resolution | Main stream:1920*1080,1-20fps ; 1280*720,1-30fps Sub stream: 640*480/640*360 ,1-30fps |
| Video Bitrates | 32Kbps-5Mbps, VBR/CBR |
| Audio Standard | G.711-u |
| OSD Overlay | Title and Time overlay |
| IR Led | |
| IR Led | N/A |
| IR Distance | 15-50m |
| Lens | |
| Focal length | 4mm Fixed lens |
| Zoom | No |
| Optional Function | |
| Add intelligent algorithms,Humanoid detection, voice alarm (voice support pre-editing) Standard voice input and output interface Bidirectional audio Optional |
|
| Network Services | |
| Protocol | HTTP/RTSP/FTP/PPPOE/DHCP/DDNS/NTP//P2P/UPNP |
| P2P | Yes |
| Web | IE , Firefox, etc. |
| Media | CMS, Android, IOS |
| 2.6 compatible | |
| General | |
| Network Port | 1-RJ45, 10/100Mbps |
| Power Supply | Support POE 48V 12 VDC ± 10% |
| Power Consumption | < 5W |
| Operating Temp. | -30℃-(+60)℃, 10%-90%RH |
| Waterproof level | IP66 |
Certification |

À propos de LS VISION |
Les ingénieurs de notre équipe de R&D ont plus de 15 ans d'expérience dans le domaine des produits de sécurité.
Valeur fondamentale de LS VISION : " Qualité, innovation, dévouement“.
Mission LS VISION : "Uniquement pour une vie de qualité“.
Gamme de produits clés :
Caméras IP HD, NVR HD, Kit NVR WiFi ;
Série HD analogique : Appareil photo hybride 4 en 1DVR hybride 5 en 1 ;
Caméra panoramique multi-capteurs pour une surveillance de l'environnement au grand angle.
Caméra de corps for Government & Police dept which support 4G function.
Share to :
Produits similaires
-
Caméra de sécurité IP AI
LSVISION – LS VISION Super Starlight IMX307 2MP IR Dome HD IPcamera POE Surveillance Camera built in Mic 2MP IP Camera
Note 0 sur 5 -
Caméra de sécurité IP AI
LS VISION Poe NVR Kit Night Vision AI network security secured camera System
Note 0 sur 5 -
Caméra de sécurité IP AI
LS VISION 4MP 8MP Ai Intelligent IP CCTV POE Bullet Fixed-focal Camera
Note 0 sur 5
Bienvenue chez Be LS VISION Partners
LS VISION: For a Better World!









