LS VISION Caméra dôme IP 2MP Megapixel Sony Starvis IMX307 Super Low Light Night Vision Starlight HD Elevator Security IP Dome Camera POE
| Units per Carton | |
|---|---|
| Carton Dimensions (mm) | |
| Carton Weight (kg) |
Caméra de sécurité solaire Starlight IP Camera Appareil photo hybride 4 en 1
4K IP Cameras IP Camera Smart Home Series
LS VISION IMX307 Starlight Sensor 2 Megapixel IP66 POE P2P 1080P High Resolution Outdoor Night Vision Security Camera
| 2MP Starlight Security Dome Camera Detail |
.
Outdoor 1080P Security Camera with Night Vision
1/2.9″ Sony IMX323 CMOS sensor
. Full HD resolution 1920 x 1080P
. Ultra low illumination 0.01Lux
. Day/Night (ICR), AWB, 2D/3D-DNR, IR-CUT
. D-WDR, Motion Detection, Privacy Mask, Mirror, rotate
. RTSP and 2.6 compatible
. H.264 dual-stream media server
. Easy-to-use P2P Cloud service
. Multi web browser, PC Client, mobile APP remote access
. Optional customization Lens/Audio , etc.
. Lightning protection 4000V
. Strong water-proof housing, IP66
. 3 pcs IR Leds, IR distance 10-30meters
. Standard Fixed lens 3.6mm
. Support POE
. Full HD resolution 1920 x 1080P
. Ultra low illumination 0.01Lux
. Day/Night (ICR), AWB, 2D/3D-DNR, IR-CUT
. D-WDR, Motion Detection, Privacy Mask, Mirror, rotate
. RTSP and 2.6 compatible
. H.264 dual-stream media server
. Easy-to-use P2P Cloud service
. Multi web browser, PC Client, mobile APP remote access
. Optional customization Lens/Audio , etc.
. Lightning protection 4000V
. Strong water-proof housing, IP66
. 3 pcs IR Leds, IR distance 10-30meters
. Standard Fixed lens 3.6mm
. Support POE
| 2MP Starlight IP Dome Camera POE Detail |

Specification |
| Item | LS-ND2202C |
| Image Sensor | 1/2.8″ Sony IMX307 CMOS |
| Pixels | 1920*1080 |
| Image Quality | Brightness setting, Saturation setting, Sharpness setting, Contrast setting, Auto white balance, Manual white balance setting, Backlight compensation setting, Light suppression setting, Auto exposure, 2D/3D noise reduction intensity setting, Fog mode setting, WDR mode Strength setting |
| Min. Illumination | 0.001Lux@F1.2(AGC ON) |
| Day/Night | Color/(B/W)/Timing |
| WDR | Digital WDR |
| White Balance | Auto |
| AGC/BLC | Support |
| DNR | 2D/3D DNR |
| Other | Multi-lines OSD, Motion Detection, Privacy Mask, Mirror, Rotate |
| Encode | |
| Embedded Solution | MSC313E |
| Video Standard | /H.264 Double code |
| Video Resolution | Main stream:1920*1080,1-20fps ; 1280*720,1-30fps Sub stream: 640*480/640*360 ,1-30fps |
| Video Bitrates | 32Kbps-5Mbps, VBR/CBR |
| Audio Standard | G.711-u |
| OSD Overlay | Title and Time overlay |
| IR Led | |
| IR Led | 12pcs Leds |
| IR Distance | 15m |
| Lens | |
| Focal length | 4mm Fixed lens |
| Zoom | No |
| Optional Function | |
| Audio, etc. | |
| Network Services | |
| Protocol | HTTP/RTSP/FTP/PPPOE/DHCP/DDNS/NTP//P2P/UPNP |
| P2P | Yes |
| Web | IE , Firefox, etc. |
| Media | CMS, Android, IOS |
| 2.6 compatible | |
| General | |
| Network Port | 1-RJ45, 10/100Mbps |
| Power Supply | Support POE 48V 12 VDC ± 10% |
| Power Consumption | < 5W |
| Operating Temp. | -30℃-(+60)℃, 10%-90%RH |
| Waterproof level | IP66 |
Certification |

À propos de LS VISION |
LS VISION is professional supplier for HD IP Cameras and smart home solution.
Les ingénieurs de notre équipe de R&D ont plus de 15 ans d'expérience dans le domaine des produits de sécurité.
Valeur fondamentale de LS VISION : " Qualité, innovation, dévouement“.
Mission LS VISION : "Uniquement pour une vie de qualité“.
Les ingénieurs de notre équipe de R&D ont plus de 15 ans d'expérience dans le domaine des produits de sécurité.
Valeur fondamentale de LS VISION : " Qualité, innovation, dévouement“.
Mission LS VISION : "Uniquement pour une vie de qualité“.
Gamme de produits clés :
Caméras IP HD, NVR HD, Kit NVR WiFi ;
Série HD analogique : Appareil photo hybride 4 en 1DVR hybride 5 en 1 ;
Caméra panoramique multi-capteurs pour une surveillance de l'environnement au grand angle.
Caméra de corps for Government & Police dept which support 4G function.
Caméra solaire 4G which support 4G, WIFI and P2P function
Share to :
Produits similaires
-
Caméra de sécurité IP AI
LS VISION 5MP Motorized Zoom Outdoor P2P IP Dome Network Security Camera
Note 0 sur 5 -
Caméra IP 8MP/12MP 4K UHD
LSVISION – LS VISION Ultra Low Bandwidth Motorized Lens 3.3-12mm Megapixel WDR POE H.265 4K 8 mp IP Camera 8MP/12MP 4K UHD IP Camera
Note 0 sur 5 -
Long Range PTZ Camera
LS VISION Outdoor IP Camera 4MP/8MP with Built-In Siren Network camera
Note 0 sur 5
Bienvenue chez Be LS VISION Partners
LS VISION: For a Better World!









