LS VISION 2MP 1080P HD 10X optische zoom PTZ Bullet IP Camera voor buitenbewaking op lange afstand
| Units per Carton | |
|---|---|
| Carton Dimensions (mm) | |
| Carton Weight (kg) |
| 10X PTZ Bullet IP Camera Detail |
All-metal structure, craftsmanship
PTZ camera, 10x optical zoom
3D digital noise reduction, electronic image stabilization, auto iris, autofocus and other functions
Support level 30°/S rotation, vertical 25°/S rotation
Supports presets, patrol scans, linear scans and watch functions
Support OSD menu operation and prompt function
Support power off memory function
Support P2P mobile phone monitoring, protocol
Lightning, Surge, Surge Protection, IP66 Protection Rating
| HD PTZ Outdoor Bullet Camera Detail |

Specificatie |
| Model | LS-NPT1201M-10X |
| Camera | |
| Hardware Solution | MSC313E + 1/2.9” CMOS SONY323 |
| Video Standaard | /H.264 Double code |
| Videoresolutie | Main stream:1920*1080@20fps; 1920*720@30fps Sub stream: 640*480/640*360 ,1-30fps |
| Image Quality | Brightness setting, Saturation setting, Sharpness setting, Contrast setting, Auto white balance, Manual white balance setting, Backlight compensation setting, Light suppression setting, Auto exposure, 2D/3D noise reduction intensity setting, Fog mode setting, WDR mode Strength setting |
| Dag/Nacht | Color/(B/W)/Timing |
| WDR | Digital WDR |
| Witbalans | Auto |
| AGC/BLC | Ondersteuning |
| DNR | 2D/3D DNR |
| Other | Multi-lines OSD, Motion Detection, Privacy Mask, Mirror, Rotate |
| Audio | Optional |
| Lens | |
| Brandpuntsafstand | 5.1-51 mm lens |
| Zoom | 10x |
| Dome | |
| Rotation Range | Pan:0º~220º , Tilt:-45º~40º |
| Rotation Speed | Pan:0~30°/s , Tilt:0~25º/s |
| Preset Points | 220pcs presets(dwell time 01-60s interval available) |
| Guard Tours | 8 groups( Max.16 points, dwell time user selectable) |
| AB scan range | Any point in range:-45º~40º and 0º~200º |
| AB scan speed | 1-9 grades |
| Operation menu | English |
| Lightning Protection | Transient voltage 6000V |
| IR LED | |
| IR Led | 4 PCS Array IR+2 PCS Laser LED |
| IR Distance | 100m |
| Network Services |
|
| Protocol | HTTP/RTSP/FTP/PPPOE/DHCP/DDNS/NTP//P2P/UPNP |
| P2P | Ja |
| Web | IE , Firefox, enz. |
| Media | CMS, Android, IOS |
| 2,6 compatibel | |
| Algemeen | |
| Netwerkpoort | 1-RJ45, 10/100Mbps |
| Voeding | Ondersteuning POE 48V 12 VDC ± 10% |
| Stroomverbruik | < 15 W |
| Bedrijfstemperatuur. | -30℃-(+70)℃, 10%-90%RH |
| Waterproof level | IP66 |
Certificering |

Over LS VISION |
De ingenieurs van ons R&D-team hebben meer dan 15 jaar ervaring met beveiligingsproducten.
LS VISIE Kernwaarde: " Kwaliteit, innovatie, toewijding“.
LS VISIE Missie: "Alleen voor kwaliteitsvol leven“.
Belangrijkste productlijn:
HD IP Camera's, HD NVR, WiFi NVR Kit;
Analoge HD-serie: 4 in 1 hybride camera5 in 1 Hybride DVR;
Panoramische camera met meerdere sensoren voor groothoekoverleving.
Lichaamscamera voor overheid en politie die 4G-functie ondersteunen.
Share to :
Gerelateerde producten
-
PTZ IP-camera
LS VISION 2MP Full HD 360 Degree 20X Zoom Rotation IP Dome PTZ Camera
Gewaardeerd 0 uit 5 -
PTZ IP-camera
LS VISION Outdoor H.264 4MP HD POE Night Vision IR 100M 10X Zoom PTZ Bullet IP Camera
Gewaardeerd 0 uit 5 -
PTZ IP-camera
LS VISION Rotatable 2MP 4x Optical Zoom 50M Night Vision POE Starlight Ptz Bullet Ip Camera for Outdoor Surveillance
Gewaardeerd 0 uit 5 -
AI IP Beveiligingscamera
AI 1080P High Accuracy Face Detection Starlight Intelligent People Counting IP Camera Infrared People Counter Security CCTV Camera
Gewaardeerd 0 uit 5
Welkom bij Be LS VISION Partners
LS VISION: For a Better World!











