LS VISION Rotatable 2MP 4x Optical Zoom 50M Night Vision POE Starlight Ptz Bullet Ip Camera for Outdoor Surveillance
| Units per Carton | |
|---|---|
| Carton Dimensions (mm) | |
| Carton Weight (kg) |









| 2MP 4X PTZ Bullet IP Camera Detail |
All-metal structure, craftsmanship
PTZ camera, 4x optical zoom
3D digital noise reduction, electronic image stabilization, auto iris, autofocus and other functions
Support level 30°/S rotation, vertical 25°/S rotation
Supports presets, patrol scans, linear scans and watch functions
Support OSD menu operation and prompt function
Support power off memory function
Support P2P mobile phone monitoring, protocol
Lightning, Surge, Surge Protection, IP66 Protection Rating
| 2MP HD PTZ IP Bullet Camera Detail |



Specification |
| Modèle | 2MP 4x Optical Zoom Ptz Ip Camera LS-NPT1202MS-4X |
| Appareil photo | |
| Hardware Solution | 1/2.8″ CMOS Starlight Sensor |
| Standard vidéo | /H.264 Double code |
| Résolution vidéo | Main stream: 1920*1080@25fps Sub stream: 640*480/640*360 ,1-30fps |
| Image Quality | Brightness setting, Saturation setting, Sharpness setting, Contrast setting, Auto white balance, Manual white balance setting, Backlight compensation setting, Light suppression setting, Auto exposure, 2D/3D noise reduction intensity setting, Fog mode setting, WDR mode Strength setting |
| Jour/Nuit | Color/(B/W)/Timing |
| WDR | WDR numérique |
| Balance des blancs | Auto |
| AGC/BLC | Soutien |
| DNR | DNR 2D/3D |
| Other | Multi-lines OSD, Motion Detection, Privacy Mask, Mirror, Rotate |
| Audio | Optional |
| Lentille | |
| Longueur focale | 5.1-51 mm lens |
| Zoom | 4x |
| Dome | |
| Rotation Range | Pan:0º~220º , Tilt:-45º~40º |
| Rotation Speed | Pan:0~30°/s , Tilt:0~25º/s |
| Preset Points | 220pcs presets(dwell time 01-60s interval available) |
| Guard Tours | 8 groups( Max.16 points, dwell time user selectable) |
| AB scan range | Any point in range:-45º~40º and 0º~200º |
| AB scan speed | 1-9 grades |
| Operation menu | English |
| Lightning Protection | Transient voltage 6000V |
| IR LED | |
| IR Led | 4 PCS Array IR+2 PCS Laser LED |
| IR Distance | 50m |
| Services de réseau |
|
| Protocole | HTTP/RTSP/FTP/PPPOE/DHCP/DDNS/NTP//P2P/UPNP |
| P2P | Oui |
| Web | IE, Firefox, etc. |
| Les médias | CMS, Android, IOS |
| 2.6 compatible | |
| Général | |
| Port réseau | 1-RJ45, 10/100Mbps |
| Alimentation électrique | Support POE 48V 12 VDC ± 10% |
| Consommation électrique | < 15 W |
| Temp. de fonctionnement | -30℃-(+70)℃, 10%-90%RH |
| Waterproof level | IP66 |
Certification |

| Projet de marque et de vidéosurveillance |
Actuellement, les partenaires et les clients de LS VISION dans le monde entier, y compris les distributeurs, les agents, les ingénieurs et les importateurs de sécurité, les consommateurs finaux et d'autres groupes de clients différents en Russie, au Yémen, aux Philippines, à Madagascar, au Nigeria, en Tunisie, au Bangladesh, en Arabie saoudite, au Vietnam, au Ghana, au Bangladesh et dans d'autres pays, ont établi une agence dédiée, et nous avons travaillé dur pour étendre nos institutions mondiales ou nos zones de distribution.
Programme de sécurité mondiale LS VISION
Les produits et solutions LS VISION sont utilisés dans de nombreux pays et régions, tels que la Foire internationale du livre de Jeddah en Arabie saoudite en 2017 et 2018 ; le projet MAKKAH CCTV dans le centre-ville en 2018 ; le projet de station-service Fath en 2017, Basamas Square au Pérou Projets, grands projets de sécurité tels que l'aéroport de Panama ont joué un rôle important.

| on LS VISION |
2019, Stratégie produit LS VISION :
Marché de l'industrie :
IPC : caméras IP de 2 à 8 mégapixels de la série 4K et systèmes NVR HD.
HD analogique : séries de 2MP à 8MP et système DVR.
Série AI : Caméra à reconnaissance faciale et système NVR.
Système de caméra solaire 4G
marché des consommateurs :
Kit NVR Wifi de 1.3MP à 5MP, kit NVR POE ;
Caméra à batterie wifi, caméra wifi, sonnette intelligente, etc.



Share to :
Produits similaires
-
Caméra IP PTZ
LS VISION Outdoor H.264 4MP HD POE Night Vision IR 100M 10X Zoom PTZ Bullet IP Camera
Note 0 sur 5
Bienvenue chez Be LS VISION Partners
LS VISION: For a Better World!









