LS VISION Rotatable 2MP 4x Optical Zoom 50M Night Vision POE Starlight Ptz Bullet Ip Camera for Outdoor Surveillance
| Units per Carton | |
|---|---|
| Carton Dimensions (mm) | |
| Carton Weight (kg) |









| 2MP 4X PTZ Bullet IP Camera Detail |
All-metal structure, craftsmanship
PTZ camera, 4x optical zoom
3D digital noise reduction, electronic image stabilization, auto iris, autofocus and other functions
Support level 30°/S rotation, vertical 25°/S rotation
Supports presets, patrol scans, linear scans and watch functions
Support OSD menu operation and prompt function
Support power off memory function
Support P2P mobile phone monitoring, protocol
Lightning, Surge, Surge Protection, IP66 Protection Rating
| 2MP HD PTZ IP Bullet Camera Detail |



Specification |
| Model | 2MP 4x Optical Zoom Ptz Ip Camera LS-NPT1202MS-4X |
| Kamera | |
| Hardware Solution | 1/2.8″ CMOS Starlight Sensor |
| Video Standard | /H.264 Double code |
| Video Resolution | Main stream: 1920*1080@25fps Sub stream: 640*480/640*360 ,1-30fps |
| Image Quality | Brightness setting, Saturation setting, Sharpness setting, Contrast setting, Auto white balance, Manual white balance setting, Backlight compensation setting, Light suppression setting, Auto exposure, 2D/3D noise reduction intensity setting, Fog mode setting, WDR mode Strength setting |
| Dzień/Noc | Color/(B/W)/Timing |
| WDR | Digital WDR |
| Balans bieli | Auto |
| AGC/BLC | Wsparcie |
| DNR | 2D/3D DNR |
| Other | Multi-lines OSD, Motion Detection, Privacy Mask, Mirror, Rotate |
| Audio | Optional |
| Obiektyw | |
| Focal length | 5.1-51 mm lens |
| Zoom | 4x |
| Dome | |
| Rotation Range | Pan:0º~220º , Tilt:-45º~40º |
| Rotation Speed | Pan:0~30°/s , Tilt:0~25º/s |
| Preset Points | 220pcs presets(dwell time 01-60s interval available) |
| Guard Tours | 8 groups( Max.16 points, dwell time user selectable) |
| AB scan range | Any point in range:-45º~40º and 0º~200º |
| AB scan speed | 1-9 grades |
| Operation menu | English |
| Lightning Protection | Transient voltage 6000V |
| IR LED | |
| IR Led | 4 PCS Array IR+2 PCS Laser LED |
| IR Distance | 50m |
| Network Services |
|
| Protocol | HTTP/RTSP/FTP/PPPOE/DHCP/DDNS/NTP//P2P/UPNP |
| P2P | Tak |
| Web | IE , Firefox, etc. |
| Media | CMS, Android, IOS |
| 2.6 compatible | |
| Ogólne | |
| Network Port | 1-RJ45, 10/100Mbps |
| Power Supply | Support POE 48V 12 VDC ± 10% |
| Power Consumption | < 15 W |
| Operating Temp. | -30℃-(+70)℃, 10%-90%RH |
| Waterproof level | IP66 |
Certyfikacja |

| Marka i projekt CCTV |
Currently, LS VISION partners and customers around the world, including distributors, agents, engineers and security importers, end consumers and other different customer groups in Russia, Yemen, Philippines, Madagascar, Nigeria, Tunisia, Bangladesh , Saudi Arabia, Vietnam, Ghana, Bangladesh and other countries have established a dedicated agency, and we have been working hard to expand our global institutions or distribution areas.
LS VISION Global Security Program
LS VISION products and solutions are used in many countries and regions, such as the Jeddah International Book Fair in Saudi Arabia in 2017 and 2018; the MAKKAH CCTV project in the city center in 2018; the Fath gas station project in 2017, Basamas Square in Peru Projects, major security projects such as Panama Airport have played an important role.

| on LS VISION |
2019, LS VISION Product Strategy:
Rynek branżowy:
IPC: 2MP to 8 megapixel 4K series IP cameras and HD NVR systems.
Analog HD: seria od 2 MP do 8 MP i system DVR.
AI Series: Face Recognition Camera and NVR System.
4G solar camera system
consumer market:
1.3MP to 5MP Wifi NVR kit, POE Nvr kit;
Wifi battery camera, wifi camera, smart doorbell, etc.



Share to :
Podobne produkty
-
Kamera IP PTZ
LS VISION Outdoor H.264 4MP HD POE Night Vision IR 100M 10X Zoom PTZ Bullet IP Camera
Oceniono 0 na 5 -
Kamera IP PTZ
LS VISION 2MP 1080P HD 10X Optical Zoom PTZ Bullet IP Camera for Outdoor Long Range Surveillance
Oceniono 0 na 5 -
Kamera bezpieczeństwa AI IP
AI 1080P Wysoka dokładność wykrywania twarzy Starlight Inteligentne liczenie osób Kamera IP Licznik osób na podczerwień Kamera bezpieczeństwa CCTV
Oceniono 0 na 5
Witamy w gronie partnerów LS VISION
LS VISION: For a Better World!









