LS VISION Outdoor 2MP 1080P Starlight Microphone IP66 Waterproof Bullet Security IP Camera with Audio and Night Vision
| Units per Carton | |
|---|---|
| Carton Dimensions (mm) | |
| Carton Weight (kg) |









| Key Feature |
Solution: MSC313E+IMX307
2 MP, 1/2.8″ CMOS starlight Sensor
Standard 2.8-12mm varifocal Lens
8pcs Leds IR distance 30M,
25fps@1920*1080
Built-in Mic
| 2MP Camera Picture |

Specification |
| Item | LS-NB8201V |
| Image Sensor | 1/2.8″ CMOS Starlight Sensor |
| Pixels | 1080P 1920*1080 |
|
Electronic Shutter
|
AUTO, 1/25s ~ 1/100000s |
| Min. Illumination | 0.01Lux@F1.2(AGC ON), 0Lux IR on |
| Day/Night | Color/(B/W)/Timing |
| WDR | Digital WDR |
| White Balance | Auto |
| AGC/BLC | Support |
| DNR | 2D/3D DNR |
| Other | Multi-lines OSD, Motion Detection, Privacy Mask, Mirror, Rotate |
| Encode | |
| Embedded Solution | MSC313E+IMX307 |
| Video Standard | /H.264 Double code |
| Video Resolution | 25fps@1920*1080 |
| Video Bitrates | 32Kbps-5Mbps, VBR/CBR |
| Audio Standard | G.711-u |
| OSD Overlay | Title and Time overlay |
| IR Led | |
| IR Led | 8pcs Leds |
| IR Distance | 30m |
| Lens | |
| Focal length | Standard 2.8-12mm varifocal Lens |
| Zoom | No |
| Function | built in microphone |
| Optional Function | No |
| Network Services | |
| Protocol | HTTP/RTSP/FTP/PPPOE/DHCP/DDNS/NTP//P2P/UPNP |
| P2P | Yes |
| Web | IE , Firefox, etc. |
| Media | CMS, Android, IOS |
| 2.6 compatible | |
| General | |
| Network Port | 1-RJ45, 10/100Mbps |
| Power Supply | Support POE 48V 12 VDC ± 10% |
| Power Consumption | < 5W |
| Operating Temp. | -30℃-(+60)℃, 10%-90%RH |
| Waterproof level | IP66 |
| Online demo |
CMS& IE view



Daytime visual surveillance


WDR monitoring Efdfect
Without or Close WDR Monitoring Effect

| certificate |

| Brand & CCTV Project |
Currently, LS VISION partners and customers around the world, including distributors, agents, engineers and security importers, end consumers and other different customer groups in Russia, Yemen, Philippines, Madagascar, Nigeria, Tunisia, Bangladesh , Saudi Arabia, Vietnam, Ghana, Bangladesh and other countries have established a dedicated agency, and we have been working hard to expand our global institutions or distribution areas.
LS VISION Global Security Program
LS VISION products and solutions are used in many countries and regions, such as the Jeddah International Book Fair in Saudi Arabia in 2017 and 2018; the MAKKAH CCTV project in the city center in 2018; the Fath gas station project in 2017, Basamas Square in Peru Projects, major security projects such as Panama Airport have played an important role.

| رؤية LS VISION |
2019, LS VISION Product Strategy:
Industry market:
IPC: 2MP to 8 megapixel 4K series IP cameras and HD NVR systems.
Analog HD: 2MP to 8MP series and DVR system.
AI Series: Face Recognition Camera and NVR System.
4G solar camera system
consumer market:
1.3MP to 5MP Wifi NVR kit, POE Nvr kit;
Wifi battery camera, wifi camera, smart doorbell, etc.



Share to :
منتجات ذات صلة
-
كاميرا أمان IP بالذكاء الاصطناعي
LSVISION – LS VISION Fixed Remote Control Video Surveillance 1080P IP Security Dome CCTV Camera for Night Vision 2MP IP Camera
تم التقييم 0 من 5 -
كاميرا أمان IP بالذكاء الاصطناعي
LSVISION – LS VISION Super Starlight IMX307 2MP IR Dome HD IPcamera POE Surveillance Camera built in Mic 2MP IP Camera
تم التقييم 0 من 5 -
كاميرا أمان IP بالذكاء الاصطناعي
High Speed Dual Vision Fever Screening Thermal Imaging Body Temperature Camera Alarm Detection Measurement With 0.3 Accuracy
تم التقييم 0 من 5 -
Long Range PTZ Camera
LS VISION 200m IR IK10 AI Intelligent Analysis High Speed Dome IP PTZ Camera
تم التقييم 0 من 5
مرحبًا بكم في شركاء الرؤية LS VISION
LS VISION: For a Better World!









