LS VISION Outdoor 2MP 1080P Starlight Microfoon IP66 Waterdichte Bullet Beveiliging IP Camera met Audio en Nachtzicht
| Units per Carton | |
|---|---|
| Carton Dimensions (mm) | |
| Carton Weight (kg) |









| Key Feature |
Solution: MSC313E+IMX307
2 MP, 1/2.8″ CMOS starlight Sensor
Standard 2.8-12mm varifocal Lens
8pcs Leds IR distance 30M,
25fps@1920*1080
Built-in Mic
| 2MP Camera Picture |

Specificatie |
| Item | LS-NB8201V |
| Image Sensor | 1/2,8″ CMOS Starlight Sensor |
| Pixels | 1080P 1920*1080 |
|
Elektronische sluiter
|
AUTO, 1/25s ~ 1/100000s |
| Min. Illumination | 0.01Lux@F1.2(AGC ON), 0Lux IR on |
| Day/Night | Color/(B/W)/Timing |
| WDR | Digital WDR |
| White Balance | Auto |
| AGC/BLC | Ondersteuning |
| DNR | 2D/3D DNR |
| Other | Multi-lines OSD, Motion Detection, Privacy Mask, Mirror, Rotate |
| Encode | |
| Embedded Solution | MSC313E+IMX307 |
| Video Standard | /H.264 Double code |
| Video Resolution | 25fps@1920*1080 |
| Video Bitrates | 32Kbps-5Mbps, VBR/CBR |
| Audio Standard | G.711-u |
| OSD Overlay | Title and Time overlay |
| IR Led | |
| IR Led | 8pcs Leds |
| IR Distance | 30m |
| Lens | |
| Focal length | Standard 2.8-12mm varifocal Lens |
| Zoom | No |
| Function | built in microphone |
| Optional Function | No |
| Network Services | |
| Protocol | HTTP/RTSP/FTP/PPPOE/DHCP/DDNS/NTP//P2P/UPNP |
| P2P | Yes |
| Web | IE , Firefox, etc. |
| Media | CMS, Android, IOS |
| 2.6 compatible | |
| General | |
| Network Port | 1-RJ45, 10/100Mbps |
| Power Supply | Support POE 48V 12 VDC ± 10% |
| Power Consumption | < 5W |
| Operating Temp. | -30℃-(+60)℃, 10%-90%RH |
| Waterproof level | IP66 |
| Online demo |
CMS& IE view



Daytime visual surveillance


WDR monitoring Efdfect
Without or Close WDR Monitoring Effect

| certificate |

| Merk & CCTV-project |
Currently, LS VISION partners and customers around the world, including distributors, agents, engineers and security importers, end consumers and other different customer groups in Russia, Yemen, Philippines, Madagascar, Nigeria, Tunisia, Bangladesh , Saudi Arabia, Vietnam, Ghana, Bangladesh and other countries have established a dedicated agency, and we have been working hard to expand our global institutions or distribution areas.
LS VISION Global Security Program
LS VISION products and solutions are used in many countries and regions, such as the Jeddah International Book Fair in Saudi Arabia in 2017 and 2018; the MAKKAH CCTV project in the city center in 2018; the Fath gas station project in 2017, Basamas Square in Peru Projects, major security projects such as Panama Airport have played an important role.

| LS VISIE |
2019, LS VISION Product Strategy:
Markt voor de industrie:
IPC: 2MP to 8 megapixel 4K series IP cameras and HD NVR systems.
Analoge HD: 2MP tot 8MP series en DVR-systeem.
AI Series: Face Recognition Camera and NVR System.
4G solar camera system
consumer market:
1.3MP to 5MP Wifi NVR kit, POE Nvr kit;
Wifi battery camera, wifi camera, smart doorbell, etc.



Share to :
Gerelateerde producten
-
AI IP Beveiligingscamera
LSVISION – 2MP Wireless PTZ Waterproof Outdoor HD IP Camera P2P WiFi Security Camera CCTV Surveillance PTZ Camera Smart Home Systems
Gewaardeerd 0 uit 5 -
AI IP Beveiligingscamera
ai temperature sensor detection face recognition system infrared ip thermal imaging scanner imagers camera
Gewaardeerd 0 uit 5 -
Long Range PTZ Camera
LS VISION Outdoor IP Camera 4MP/8MP with Built-In Siren Network camera
Gewaardeerd 0 uit 5 -
2MP POE NVR-kits
LS VISION Poe NVR Kit Night Vision AI network security secured camera System
Gewaardeerd 0 uit 5
Welkom bij Be LS VISION Partners
LS VISION: For a Better World!









