LS VISION Outdoor 2MP 1080P Starlight Microphone IP66 Waterproof Bullet Security IP Camera with Audio and Night Vision
| Units per Carton | |
|---|---|
| Carton Dimensions (mm) | |
| Carton Weight (kg) |









| Anahtar Özellik |
Solution: MSC313E+IMX307
2 MP, 1/2.8″ CMOS starlight Sensor
Standard 2.8-12mm varifocal Lens
8pcs Leds IR distance 30M,
25fps@1920*1080
Dahili Mikrofon
| 2MP Camera Picture |

Specification |
| Item | LS-NB8201V |
| Image Sensor | 1/2,8″ CMOS Yıldız Işığı Sensörü |
| Pixels | 1080P 1920*1080 |
|
Elektronik Deklanşör
|
OTOMATİK, 1/25s ~ 1/100000s |
| Min. Illumination | 0.01Lux@F1.2(AGC ON), 0Lux IR on |
| Day/Night | Color/(B/W)/Timing |
| WDR | Digital WDR |
| White Balance | Auto |
| AGC/BLC | Support |
| DNR | 2D/3D DNR |
| Other | Multi-lines OSD, Motion Detection, Privacy Mask, Mirror, Rotate |
| Encode | |
| Embedded Solution | MSC313E+IMX307 |
| Video Standard | /H.264 Double code |
| Video Resolution | 25fps@1920*1080 |
| Video Bitrates | 32Kbps-5Mbps, VBR/CBR |
| Audio Standard | G.711-u |
| OSD Overlay | Title and Time overlay |
| IR Led | |
| IR Led | 8pcs Leds |
| IR Distance | 30m |
| Lens | |
| Focal length | Standard 2.8-12mm varifocal Lens |
| Zoom | No |
| Function | built in microphone |
| Optional Function | No |
| Network Services | |
| Protocol | HTTP/RTSP/FTP/PPPOE/DHCP/DDNS/NTP//P2P/UPNP |
| P2P | Yes |
| Web | IE , Firefox, etc. |
| Media | CMS, Android, IOS |
| 2.6 compatible | |
| General | |
| Network Port | 1-RJ45, 10/100Mbps |
| Power Supply | Support POE 48V 12 VDC ± 10% |
| Power Consumption | < 5W |
| Operating Temp. | -30℃-(+60)℃, 10%-90%RH |
| Waterproof level | IP66 |
| Online demo |
CMS& IE view



Daytime visual surveillance


WDR monitoring Efdfect
Without or Close WDR Monitoring Effect

| certificate |

| Marka & CCTV Projesi |
Currently, LS VISION partners and customers around the world, including distributors, agents, engineers and security importers, end consumers and other different customer groups in Russia, Yemen, Philippines, Madagascar, Nigeria, Tunisia, Bangladesh , Saudi Arabia, Vietnam, Ghana, Bangladesh and other countries have established a dedicated agency, and we have been working hard to expand our global institutions or distribution areas.
LS VISION Global Security Program
LS VISION products and solutions are used in many countries and regions, such as the Jeddah International Book Fair in Saudi Arabia in 2017 and 2018; the MAKKAH CCTV project in the city center in 2018; the Fath gas station project in 2017, Basamas Square in Peru Projects, major security projects such as Panama Airport have played an important role.

| LS VİZYONU |
2019, LS VISION Product Strategy:
Endüstri pazarı:
IPC: 2MP to 8 megapixel 4K series IP cameras and HD NVR systems.
Analog HD: 2MP ila 8MP serisi ve DVR sistemi.
AI Series: Face Recognition Camera and NVR System.
4G solar camera system
consumer market:
1.3MP to 5MP Wifi NVR kit, POE Nvr kit;
Wifi battery camera, wifi camera, smart doorbell, etc.



Share to :
İlgili ürünler
-
AI IP Güvenlik Kamerası
LSVISION – LS VISION Ultra Low Bandwidth Motorized Lens 3.3-12mm Megapixel WDR POE H.265 4K 8 mp IP Camera 8MP/12MP 4K UHD IP Camera
5 üzerinden 0 oy aldı -
AI IP Güvenlik Kamerası
LSVISION – 8 Channel 1080P H.265 Wifi Tuya Home CCTV NVR Kit Audio Alarm Push HD Outdoor Surveillance Security IP Camera System Keep
5 üzerinden 0 oy aldı -
AI IP Güvenlik Kamerası
LS VISION Poe NVR Kit Night Vision AI network security secured camera System
5 üzerinden 0 oy aldı -
AI IP Güvenlik Kamerası
LS VISION Ai IP CCTV POE Bullet Fixed-focal IPC Network security camera
5 üzerinden 0 oy aldı
LS VISION Ortakları Olmaya Hoş Geldiniz
LS VISION: For a Better World!









