LS VISION 2MP 전동 렌즈 별빛 IMX307 야간 투시경 실외 POE 내장 마이크 IP 보안 총알 카메라(오디오 녹음 기능 포함)
| Units per Carton | |
|---|---|
| Carton Dimensions (mm) | |
| Carton Weight (kg) |









| 주요 기능 |
Solution: MSC313E+IMX307;
2MP H.264, 1/2.8″ CMOS Starlight Sensor;
Standard Motorized lens 2.8-12mm;
8pcs Leds IR distance 30M;
25fps@1920*1080;
Built-in Mic;
| 2MP Camera Picture |

사양 |
| Item | LS-NB8201M |
| Image Sensor | 1/2.8″ CMOS Starlight Sensor |
| Pixels | 1080P 1920*1080 |
|
전자 셔터
|
자동, 1/25초 ~ 1/100000초 |
| Min. Illumination | 0.01Lux@F1.2(AGC ON), 0Lux IR on |
| Day/Night | Color/(B/W)/Timing |
| WDR | Digital WDR |
| White Balance | Auto |
| AGC/BLC | 지원 |
| DNR | 2D/3D DNR |
| 기타 | 멀티 라인 OSD, 모션 감지, 프라이버시 마스크, 미러, 회전 |
| Encode | |
| Embedded Solution | MSC313E+IMX307 |
| Video Standard | /H.264 Double code |
| Video Resolution | 25fps@1920*1080 |
| Video Bitrates | 32Kbps-5Mbps, VBR/CBR |
| Audio Standard | G.711-u |
| OSD Overlay | Title and Time overlay |
| IR Led | |
| IR Led | 8pcs Leds |
| IR 거리 | 30m |
| Lens | |
| Focal length | Standard Motorized lens 2.8-12mm |
| Zoom | 4X Zoom |
| Function | built in microphone |
| Optional Function | 아니요 |
| Network Services | |
| Protocol | HTTP/RTSP/FTP/PPPOE/DHCP/DDNS/NTP//P2P/UPNP |
| P2P | Yes |
| Web | IE , Firefox, etc. |
| Media | CMS, Android, IOS |
| 2.6 compatible | |
| General | |
| Network Port | 1-RJ45, 10/100Mbps |
| Power Supply | Support POE 48V 12 VDC ± 10% |
| Power Consumption | < 5W |
| Operating Temp. | -30℃-(+60)℃, 10%-90%RH |
| Waterproof level | IP66 |
| Online demo |
CMS& IE view



Daytime visual surveillance


WDR monitoring Efdfect
Without or Close WDR Monitoring Effect

| certificate |

| 브랜드 및 CCTV 프로젝트 |
Currently, LS VISION partners and customers around the world, including distributors, agents, engineers and security importers, end consumers and other different customer groups in Russia, Yemen, Philippines, Madagascar, Nigeria, Tunisia, Bangladesh , Saudi Arabia, Vietnam, Ghana, Bangladesh and other countries have established a dedicated agency, and we have been working hard to expand our global institutions or distribution areas.
LS VISION Global Security Program
LS VISION products and solutions are used in many countries and regions, such as the Jeddah International Book Fair in Saudi Arabia in 2017 and 2018; the MAKKAH CCTV project in the city center in 2018; the Fath gas station project in 2017, Basamas Square in Peru Projects, major security projects such as Panama Airport have played an important role.

| LS VISION |
2019, LS VISION Product Strategy:
산업 시장:
IPC: 2MP to 8 megapixel 4K series IP cameras and HD NVR systems.
아날로그 HD: 2MP~8MP 시리즈 및 DVR 시스템.
AI Series: Face Recognition Camera and NVR System.
4G solar camera system
consumer market:
1.3MP to 5MP Wifi NVR kit, POE Nvr kit;
Wifi battery camera, wifi camera, smart doorbell, etc.



Share to :
연관 상품
-
AI IP 시큐리티 카메라
LSVISION - LS VISION 고정 원격 제어 비디오 감시 1080P IP 보안 돔 CCTV 카메라용 야간 투시경 2MP IP 카메라
5 중에서 0로 평가됨 -
AI IP 시큐리티 카메라
LS VISION IP CCTV NVR Kit Surveillance System With Alarm And Night Vision
5 중에서 0로 평가됨
LS VISION 파트너가 된 것을 환영합니다
LS VISION: For a Better World!









