LS VISION 2MP Motorized Lens Starlight IMX307 Night Vision Outdoor POE Built in Mic IP Security Bullet Camera with Audio Recording
| Units per Carton | |
|---|---|
| Carton Dimensions (mm) | |
| Carton Weight (kg) |









| Key Feature |
Solution: MSC313E+IMX307;
2MP H.264, 1/2.8″ CMOS Starlight Sensor;
Standard Motorized lens 2.8-12mm;
8pcs Leds IR distance 30M;
25fps@1920*1080;
Built-in Mic;
| 2MP Camera Picture |

Specificatie |
| Item | LS-NB8201M |
| Image Sensor | 1/2,8″ CMOS Starlight Sensor |
| Pixels | 1080P 1920*1080 |
|
Elektronische sluiter
|
AUTO, 1/25s ~ 1/100000s |
| Min. Illumination | 0.01Lux@F1.2(AGC ON), 0Lux IR on |
| Day/Night | Color/(B/W)/Timing |
| WDR | Digital WDR |
| White Balance | Auto |
| AGC/BLC | Ondersteuning |
| DNR | 2D/3D DNR |
| Other | Multi-lines OSD, Motion Detection, Privacy Mask, Mirror, Rotate |
| Encode | |
| Embedded Solution | MSC313E+IMX307 |
| Video Standard | /H.264 Double code |
| Video Resolution | 25fps@1920*1080 |
| Video Bitrates | 32Kbps-5Mbps, VBR/CBR |
| Audio Standard | G.711-u |
| OSD Overlay | Title and Time overlay |
| IR Led | |
| IR Led | 8pcs Leds |
| IR Distance | 30m |
| Lens | |
| Focal length | Standard Motorized lens 2.8-12mm |
| Zoom | 4X Zoom |
| Function | built in microphone |
| Optional Function | No |
| Network Services | |
| Protocol | HTTP/RTSP/FTP/PPPOE/DHCP/DDNS/NTP//P2P/UPNP |
| P2P | Yes |
| Web | IE , Firefox, etc. |
| Media | CMS, Android, IOS |
| 2.6 compatible | |
| General | |
| Network Port | 1-RJ45, 10/100Mbps |
| Power Supply | Support POE 48V 12 VDC ± 10% |
| Power Consumption | < 5W |
| Operating Temp. | -30℃-(+60)℃, 10%-90%RH |
| Waterproof level | IP66 |
| Online demo |
CMS& IE view



Daytime visual surveillance


WDR monitoring Efdfect
Without or Close WDR Monitoring Effect

| certificate |

| Merk & CCTV-project |
Currently, LS VISION partners and customers around the world, including distributors, agents, engineers and security importers, end consumers and other different customer groups in Russia, Yemen, Philippines, Madagascar, Nigeria, Tunisia, Bangladesh , Saudi Arabia, Vietnam, Ghana, Bangladesh and other countries have established a dedicated agency, and we have been working hard to expand our global institutions or distribution areas.
LS VISION Global Security Program
LS VISION products and solutions are used in many countries and regions, such as the Jeddah International Book Fair in Saudi Arabia in 2017 and 2018; the MAKKAH CCTV project in the city center in 2018; the Fath gas station project in 2017, Basamas Square in Peru Projects, major security projects such as Panama Airport have played an important role.

| LS VISIE |
2019, LS VISION Product Strategy:
Markt voor de industrie:
IPC: 2MP to 8 megapixel 4K series IP cameras and HD NVR systems.
Analoge HD: 2MP tot 8MP series en DVR-systeem.
AI Series: Face Recognition Camera and NVR System.
4G solar camera system
consumer market:
1.3MP to 5MP Wifi NVR kit, POE Nvr kit;
Wifi battery camera, wifi camera, smart doorbell, etc.



Share to :
Gerelateerde producten
-
AI IP Beveiligingscamera
LSVISION – LS VISION Outdoor IP66 HD 1080P IMX307 2mp Viewframe Mode IP Bullet Security Video Camera Professional 2MP IP Camera
Gewaardeerd 0 uit 5 -
AI IP Beveiligingscamera
LS VISION AI alert POE dome bullet camera Night Cctv security Camera System
Gewaardeerd 0 uit 5 -
AI IP Beveiligingscamera
LS VISION Ai IP CCTV POE Bullet Fixed-focal IPC Network security camera
Gewaardeerd 0 uit 5
Welkom bij Be LS VISION Partners
LS VISION: For a Better World!









