LS VISION Ambarella H22 1440P 40MP GPS Waterproof Portable Police Officer Security Guard Body Worn Camera
| Units per Carton | |
|---|---|
| Carton Dimensions (mm) | |
| Carton Weight (kg) |









Fitur Utama |
Ambarella H22 and OV4689 sensor
Up to 2560x1440P 30fps video resolution
Support H.264 and video compression
Up to 40 million pixels for snap shot
140° wide angle of view
Support night vision, up to 10 meters with visible face image
Support GPS
3100mAh battery capacity for 15 hours 720P 30fps recording
IP65 waterproof
Pre-record(30s) and Post-record(5s/1min/10min/20min/35min)
50% storage saving() and lower power consumption
Support lock mode during recording and motion detection function
2 inch TFT-LCD high-resolution color display
94mm*60mm*30mm and 165g




3G/4G Police Body Cameras Series |
Spesifikasi |
| RECORDING | |
| Chipset | Ambarella H22 and OV4689 sensor |
| Top Pixel | Up to 40 million pixels for snap shot |
| Videos Resolution | Up to 2560x1440P 30fps video resolution |
| Format Video | H.264.AVI/MPEG4 |
| Fast Forward | 2X,4X,8X,16X,32X,64X |
| Rewind | 2X,4X,8X,16X,32X,64X |
| Audio | High Quality Built-in Microphone |
| Audio Format | AAC2./MP3 |
| Tanda Air | User ID, Time and Date Stamp |
| Kamera | 40 Megapixel Camera with optional burst shot |
| Photo Format | JPEG |
| Snap Shot | Capture Photo During Video Recording |
| Recording Time | Continues Recording Time:15 hours(Battery Full |
| Charged, IR Closed, And Resolution Ratio 1280*480) | |
| Kapasitas Penyimpanan | Maximum Support 16GB 32GB and 64GB |
| Storage Level | Visual Indicator and Audible Alarm |
| Record LED | Red |
| One Touch Recording | Support One Touch Recording |
| Activation Remind | Audible,Visual,Tactile Vibration Confirm Activation of |
| Record and Stop | |
| Pre-record Function | ≥10s pre-record |
| Post-record Function | ≥30s post-record |
| Video Quality | Best/Fine/Normal |
| Video Section | 5min/10min/15min/30min/45min |
| Burst Shot | 2/3/5/10/15/20 burst shot picture taking |
| Red IR Switch | Auto/manual |
| Deteksi Gerakan | Auto/manual (optional) |
| Audio Guide | Dukungan |
| Chime | Dukungan |
| GPS | Built-in(Optional) |
| Bahasa | Chinese/English/Russian/(OEM) |
| Popular Options | 32GB/64GB Storage | GPS | External mini camera | PPT Cable | Shoulder Belt Clip |
| Screen Protection | 30s/1 min/ 3 min/ 5 min |
| Timing Photography | 5/10 Seconds |
| Brightness | Low/High |
| Auto Turn Off | 30s/1 min/3 min/5 min |
| Key Tone | Dukungan |
| File Type | Police Control/Criminal Inspection/Public Security |
| Geser | Dukungan |
| VIDEO/IMAGE REVIEW | |
| LCD Screen | 2 inch TFT-LED High-Resolution Color Display |
| Audio Playback | Ya. |
| Video Output | HDMI 1.3 Port |
| Video Transfer | USB 2.0 |
| CAMERA | |
| Recording Angle | Wide Angle 140 degrees |
| Night Vision | Yes-Two Built-in high-intensity infrared illuminators, |
| Up to 10 Meters with Visible Face Detection | |
| Tahan air | Yes,IP67 |
| Clip | High Quality Metal Clip with 360 degrees rotation |
| PTT | Yes, available to connect to Different Types of Radio |
| BATTERY | |
| Type | Built-in 3100mAh Lithium Battery |
| Charging | 240 Minutes |
| Daya Tahan Baterai | 15 Hours |
| Battery Level | Visual Indicator |
| OTHERS | |
| Police ID/Date Stamp | Include 5 digit device ID and 6 digit police ID |
| Password Protect | To set an administrator password to allow deletion via software, User bisa only melihat the videos but cannot delete it |
| Dimensi | 94mm*60mm*30mm |
| Berat | ≤165g |
| Suhu Kerja | -20~70 degrees Celsius |
| Storage Temperature | -40~80 degrees Celsius |
| Aksesori Standar | HD Body Kamera | USB Charger | USB Data/Charging Cable | Docking | Universal Logam Clip | Driver CD | User Manual |
Sertifikasi |
Emergency response |
Officer can press the emergency button to upload the live info to the monitoring center.

Aplikasi |
Semua aktivitas penegakan hukum dapat dipantau oleh pusat kendali dari jarak jauh,dapat diterapkan:
| sertifikat |

| Proyek Merek & CCTV |
Saat ini, mitra dan pelanggan LS VISION di seluruh dunia, termasuk distributor, agen, insinyur dan importir keamanan, konsumen akhir, dan kelompok pelanggan lain yang berbeda di Rusia, Yaman, Filipina, Madagaskar, Nigeria, Tunisia, Bangladesh, Arab Saudi, Vietnam, Ghana, Bangladesh, dan negara-negara lain telah membentuk agensi khusus, dan kami telah bekerja keras untuk memperluas institusi atau area distribusi global kami.
Program Keamanan Global LS VISION
Produk dan solusi LS VISION digunakan di banyak negara dan wilayah, seperti Pameran Buku Internasional Jeddah di Arab Saudi pada tahun 2017 dan 2018; proyek CCTV MAKKAH di pusat kota pada tahun 2018; proyek pompa bensin Fath pada tahun 2017, Proyek Basamas Square di Peru, proyek-proyek keamanan besar seperti Bandara Panama telah memainkan peran penting.

| pada VISI LS |
2019, Strategi Produk LS VISION:
Pasar industri:
IPC: Kamera IP seri 2MP hingga 8 megapiksel 4K dan sistem NVR HD.
Analog HD: Seri 2MP hingga 8MP dan sistem DVR.
Seri AI: Kamera Pengenalan Wajah dan Sistem NVR.
Sistem kamera surya 4G
pasar konsumen:
Kit NVR Wifi 1,3MP hingga 5MP, kit NVR POE;
Kamera baterai wifi, kamera wifi, bel pintu pintar, dll.



Share to :
Produk Terkait
-
Kamera Tubuh 4G
LS VISION WIFI 3G 4G Lte Live Streaming 40MP GPS IP68 Waterproof Face Recognition Police Body Worn Camera
Dinilai 0 dari 5 -
Kamera yang Dipakai di Tubuh
LS VISION Ambarella A12S5L GPS WIFI 1080P IP68 Tahan Air 4G LTE Kamera Polisi Streaming Langsung untuk Tender Pemerintah
Dinilai 0 dari 5 -
Kamera yang Dipakai di Tubuh
LSVISION – LS VISION New 3G 4G GPS Wifi IP68 Police Body Worn Camera with Docking Station support Face Recognition Body Worn Camera
Dinilai 0 dari 5
Selamat Datang Menjadi Mitra LS VISION
LS VISION: For a Better World!











