LS VISION Ambarella H22 1440P 40MP GPS Waterproof Portable Police Officer Security Guard Body Worn Camera
| Units per Carton | |
|---|---|
| Carton Dimensions (mm) | |
| Carton Weight (kg) |









主な特徴 |
Ambarella H22 and OV4689 sensor
Up to 2560x1440P 30fps video resolution
Support H.264 and video compression
Up to 40 million pixels for snap shot
140° wide angle of view
Support night vision, up to 10 meters with visible face image
Support GPS
3100mAh battery capacity for 15 hours 720P 30fps recording
IP65 waterproof
Pre-record(30s) and Post-record(5s/1min/10min/20min/35min)
50% storage saving() and lower power consumption
Support lock mode during recording and motion detection function
2 inch TFT-LCD high-resolution color display
94mm*60mm*30mm and 165g




3G/4G Police Body Cameras Series |
仕様 |
| RECORDING | |
| Chipset | Ambarella H22 and OV4689 sensor |
| Top Pixel | Up to 40 million pixels for snap shot |
| Videos Resolution | Up to 2560x1440P 30fps video resolution |
| Video Format | H.264.AVI/MPEG4 |
| Fast Forward | 2X,4X,8X,16X,32X,64X |
| Rewind | 2X,4X,8X,16X,32X,64X |
| オーディオ | High Quality Built-in Microphone |
| オーディオフォーマット | AAC2./MP3 |
| ウォーターマーク | User ID, Time and Date Stamp |
| カメラ | 40 Megapixel Camera with optional burst shot |
| Photo Format | JPEG |
| Snap Shot | Capture Photo During Video Recording |
| Recording Time | Continues Recording Time:15 hours(Battery Full |
| Charged, IR Closed, And Resolution Ratio 1280*480) | |
| Storage Capacity | Maximum Support 16GB 32GB and 64GB |
| Storage Level | Visual Indicator and Audible Alarm |
| Record LED | Red |
| One Touch Recording | Support One Touch Recording |
| Activation Remind | Audible,Visual,Tactile Vibration Confirm Activation of |
| Record and Stop | |
| Pre-record Function | ≥10s pre-record |
| Post-record Function | ≥30s post-record |
| Video Quality | Best/Fine/Normal |
| Video Section | 5min/10min/15min/30min/45min |
| Burst Shot | 2/3/5/10/15/20 burst shot picture taking |
| Red IR Switch | Auto/manual |
| モーション検知 | Auto/manual (optional) |
| Audio Guide | サポート |
| Chime | サポート |
| GPS | Built-in(Optional) |
| Language | Chinese/English/Russian/(OEM) |
| Popular Options | 32GB/64GB Storage | GPS | External mini camera | PPT Cable | Shoulder Belt Clip |
| Screen Protection | 30s/1 min/ 3 min/ 5 min |
| Timing Photography | 5/10 Seconds |
| Brightness | Low/High |
| Auto Turn Off | 30s/1 min/3 min/5 min |
| Key Tone | サポート |
| File Type | Police Control/Criminal Inspection/Public Security |
| スライド | サポート |
| VIDEO/IMAGE REVIEW | |
| LCD Screen | 2 inch TFT-LED High-Resolution Color Display |
| Audio Playback | はい |
| Video Output | HDMI 1.3 Port |
| Video Transfer | USB 2.0 |
| CAMERA | |
| Recording Angle | Wide Angle 140 degrees |
| Night Vision | Yes-Two Built-in high-intensity infrared illuminators, |
| Up to 10 Meters with Visible Face Detection | |
| Waterproof | Yes,IP67 |
| Clip | High Quality Metal Clip with 360 degrees rotation |
| PTT | Yes, available to connect to Different Types of Radio |
| BATTERY | |
| Type | Built-in 3100mAh Lithium Battery |
| Charging | 240 Minutes |
| バッテリー寿命 | 15 Hours |
| Battery Level | Visual Indicator |
| OTHERS | |
| Police ID/Date Stamp | Include 5 digit device ID and 6 digit police ID |
| Password Protect | To set an administrator password to allow deletion via software, ユーザー 缶 only ビュー the videos but cannot delete it |
| 寸法 | 94mm*60mm*30mm |
| 重量 | ≤165g |
| 使用温度 | -20~70 degrees Celsius |
| Storage Temperature | -40~80 degrees Celsius |
| Standard Accessories | HD Body カメラ | USB Charger | USB Data/Charging Cable | Docking | Universal Metal Clip | Driver CD | User Manual |
認証 |
緊急対応 |
警官が緊急ボタンを押すと、ライブ情報を監視センターにアップロードすることができる。

申し込み |
すべての取締り活動は、コントロールセンターが遠隔監視できる、に適用できる:
| certificate |

| ブランド&CCTVプロジェクト |
Currently, LS VISION partners and customers around the world, including distributors, agents, engineers and security importers, end consumers and other different customer groups in Russia, Yemen, Philippines, Madagascar, Nigeria, Tunisia, Bangladesh , Saudi Arabia, Vietnam, Ghana, Bangladesh and other countries have established a dedicated agency, and we have been working hard to expand our global institutions or distribution areas.
LS VISION Global Security Program
LS VISION products and solutions are used in many countries and regions, such as the Jeddah International Book Fair in Saudi Arabia in 2017 and 2018; the MAKKAH CCTV project in the city center in 2018; the Fath gas station project in 2017, Basamas Square in Peru Projects, major security projects such as Panama Airport have played an important role.

| on LSビジョン |
2019, LS VISION Product Strategy:
業界市場:
IPC: 2MP to 8 megapixel 4K series IP cameras and HD NVR systems.
アナログHD:2MP~8MPシリーズおよびDVRシステム。
AI Series: Face Recognition Camera and NVR System.
4G solar camera system
consumer market:
1.3MP to 5MP Wifi NVR kit, POE Nvr kit;
Wifi battery camera, wifi camera, smart doorbell, etc.



Share to :
関連商品
ようこそBe LS VISIONパートナーへ
LS VISION: For a Better World!











