LS VISION Ambarella H22 1440P 40MP GPS Waterproof Portable Police Officer Security Guard Body Worn Camera
| Units per Carton | |
|---|---|
| Carton Dimensions (mm) | |
| Carton Weight (kg) |









주요 기능 |
Ambarella H22 and OV4689 sensor
최대 2560x1440P 30fps 비디오 해상도
Support H.264 and video compression
Up to 40 million pixels for snap shot
140° 넓은 화각
Support night vision, up to 10 meters with visible face image
GPS 지원
3100mAh battery capacity for 15 hours 720P 30fps recording
IP65 방수
Pre-record(30s) and Post-record(5s/1min/10min/20min/35min)
50% storage saving() and lower power consumption
Support lock mode during recording and motion detection function
2 inch TFT-LCD high-resolution color display
94mm*60mm*30mm and 165g




3G/4G Police Body Cameras Series |
사양 |
| 녹음 | |
| 칩셋 | Ambarella H22 and OV4689 sensor |
| Top Pixel | Up to 40 million pixels for snap shot |
| Videos Resolution | 최대 2560x1440P 30fps 비디오 해상도 |
| 비디오 형식 | H.264.AVI/MPEG4 |
| Fast Forward | 2X,4X,8X,16X,32X,64X |
| Rewind | 2X,4X,8X,16X,32X,64X |
| 오디오 | High Quality Built-in Microphone |
| 오디오 형식 | AAC2./MP3 |
| 워터 마크 | User ID, Time and Date Stamp |
| 카메라 | 40 Megapixel Camera with optional burst shot |
| 사진 형식 | JPEG |
| Snap Shot | Capture Photo During Video Recording |
| Recording Time | Continues Recording Time:15 hours(Battery Full |
| Charged, IR Closed, And Resolution Ratio 1280*480) | |
| 저장 용량 | Maximum Support 16GB 32GB and 64GB |
| Storage Level | Visual Indicator and Audible Alarm |
| Record LED | Red |
| One Touch Recording | Support One Touch Recording |
| Activation Remind | Audible,Visual,Tactile Vibration Confirm Activation of |
| Record and Stop | |
| Pre-record Function | ≥10s pre-record |
| Post-record Function | ≥30s post-record |
| Video Quality | Best/Fine/Normal |
| Video Section | 5min/10min/15min/30min/45min |
| Burst Shot | 2/3/5/10/15/20 burst shot picture taking |
| Red IR Switch | Auto/manual |
| 동작 감지 | Auto/manual (optional) |
| Audio Guide | 지원 |
| Chime | 지원 |
| GPS | Built-in(Optional) |
| Language | Chinese/English/Russian/(OEM) |
| Popular Options | 32GB/64GB Storage | GPS | External mini camera | PPT Cable | Shoulder Belt Clip |
| Screen Protection | 30s/1 min/ 3 min/ 5 min |
| Timing Photography | 5/10 Seconds |
| Brightness | Low/High |
| Auto Turn Off | 30s/1 min/3 min/5 min |
| Key Tone | 지원 |
| File Type | Police Control/Criminal Inspection/Public Security |
| 슬라이드 | 지원 |
| VIDEO/IMAGE REVIEW | |
| LCD Screen | 2 inch TFT-LED High-Resolution Color Display |
| Audio Playback | 예 |
| Video Output | HDMI 1.3 Port |
| Video Transfer | USB 2.0 |
| CAMERA | |
| Recording Angle | Wide Angle 140 degrees |
| 야간 투시 | Yes-Two Built-in high-intensity infrared illuminators, |
| Up to 10 Meters with Visible Face Detection | |
| 방수 | Yes,IP67 |
| Clip | High Quality Metal Clip with 360 degrees rotation |
| PTT | Yes, available to connect to Different Types of Radio |
| BATTERY | |
| 유형 | Built-in 3100mAh Lithium Battery |
| Charging | 240 Minutes |
| 배터리 수명 | 15 Hours |
| Battery Level | Visual Indicator |
| OTHERS | |
| Police ID/Date Stamp | Include 5 digit device ID and 6 digit police ID |
| Password Protect | To set an administrator password to allow deletion via software, User can only view the videos but cannot delete it |
| 차원 | 94mm*60mm*30mm |
| 무게 | ≤165g |
| 작동 온도 | -20~70 degrees Celsius |
| Storage Temperature | -40~80 degrees Celsius |
| 표준 액세서리 | HD Body 카메라 | USB Charger | USB Data/Charging Cable | Docking | Universal Metal Clip | Driver CD | User Manual |
인증 |
Emergency response |
Officer can press the emergency button to upload the live info to the monitoring center.

애플리케이션 |
모든 집행 활동은 관제 센터에서 원격으로 모니터링할 수 있습니다,에 적용할 수 있습니다:
| certificate |

| 브랜드 및 CCTV 프로젝트 |
Currently, LS VISION partners and customers around the world, including distributors, agents, engineers and security importers, end consumers and other different customer groups in Russia, Yemen, Philippines, Madagascar, Nigeria, Tunisia, Bangladesh , Saudi Arabia, Vietnam, Ghana, Bangladesh and other countries have established a dedicated agency, and we have been working hard to expand our global institutions or distribution areas.
LS VISION Global Security Program
LS VISION products and solutions are used in many countries and regions, such as the Jeddah International Book Fair in Saudi Arabia in 2017 and 2018; the MAKKAH CCTV project in the city center in 2018; the Fath gas station project in 2017, Basamas Square in Peru Projects, major security projects such as Panama Airport have played an important role.

| on LS VISION |
2019, LS VISION Product Strategy:
산업 시장:
IPC: 2MP to 8 megapixel 4K series IP cameras and HD NVR systems.
아날로그 HD: 2MP~8MP 시리즈 및 DVR 시스템.
AI Series: Face Recognition Camera and NVR System.
4G solar camera system
consumer market:
1.3MP to 5MP Wifi NVR kit, POE Nvr kit;
Wifi battery camera, wifi camera, smart doorbell, etc.



Share to :
연관 상품
LS VISION 파트너가 된 것을 환영합니다
LS VISION: For a Better World!











