LS VISION Ambarella H22 1440P 40MP GPS Waterproof Portable Police Officer Security Guard Body Worn Camera
| Units per Carton | |
|---|---|
| Carton Dimensions (mm) | |
| Carton Weight (kg) |









Key Feature |
Ambarella H22 and OV4689 sensor
Up to 2560x1440P 30fps video resolution
Support H.264 and video compression
Up to 40 million pixels for snap shot
140° wide angle of view
Support night vision, up to 10 meters with visible face image
Support GPS
3100mAh battery capacity for 15 hours 720P 30fps recording
IP65 waterproof
Pre-record(30s) and Post-record(5s/1min/10min/20min/35min)
50% storage saving() and lower power consumption
Support lock mode during recording and motion detection function
2 inch TFT-LCD high-resolution color display
94mm*60mm*30mm and 165g




3G/4G Police Body Cameras Series |
Specification |
| RECORDING | |
| Chipset | Ambarella H22 and OV4689 sensor |
| Top Pixel | Up to 40 million pixels for snap shot |
| Videos Resolution | Up to 2560x1440P 30fps video resolution |
| Video Format | H.264.AVI/MPEG4 |
| Fast Forward | 2X,4X,8X,16X,32X,64X |
| Rewind | 2X,4X,8X,16X,32X,64X |
| Áudio | High Quality Built-in Microphone |
| Audio Format | AAC2./MP3 |
| Water Mark | User ID, Time and Date Stamp |
| Câmara | 40 Megapixel Camera with optional burst shot |
| Photo Format | JPEG |
| Snap Shot | Capture Photo During Video Recording |
| Recording Time | Continues Recording Time:15 hours(Battery Full |
| Charged, IR Closed, And Resolution Ratio 1280*480) | |
| Storage Capacity | Maximum Support 16GB 32GB and 64GB |
| Storage Level | Visual Indicator and Audible Alarm |
| Record LED | Red |
| One Touch Recording | Support One Touch Recording |
| Activation Remind | Audible,Visual,Tactile Vibration Confirm Activation of |
| Record and Stop | |
| Pre-record Function | ≥10s pre-record |
| Post-record Function | ≥30s post-record |
| Video Quality | Best/Fine/Normal |
| Video Section | 5min/10min/15min/30min/45min |
| Burst Shot | 2/3/5/10/15/20 burst shot picture taking |
| Red IR Switch | Auto/manual |
| Deteção de movimento | Auto/manual (optional) |
| Audio Guide | Apoio |
| Chime | Apoio |
| GPS | Built-in(Optional) |
| Language | Chinese/English/Russian/(OEM) |
| Popular Options | 32GB/64GB Storage | GPS | External mini camera | PPT Cable | Shoulder Belt Clip |
| Screen Protection | 30s/1 min/ 3 min/ 5 min |
| Timing Photography | 5/10 Seconds |
| Brightness | Low/High |
| Auto Turn Off | 30s/1 min/3 min/5 min |
| Key Tone | Apoio |
| File Type | Police Control/Criminal Inspection/Public Security |
| Deslizar | Apoio |
| VIDEO/IMAGE REVIEW | |
| LCD Screen | 2 inch TFT-LED High-Resolution Color Display |
| Audio Playback | Sim |
| Video Output | HDMI 1.3 Port |
| Video Transfer | USB 2.0 |
| CAMERA | |
| Recording Angle | Wide Angle 140 degrees |
| Night Vision | Yes-Two Built-in high-intensity infrared illuminators, |
| Up to 10 Meters with Visible Face Detection | |
| Waterproof | Yes,IP67 |
| Clip | High Quality Metal Clip with 360 degrees rotation |
| PTT | Yes, available to connect to Different Types of Radio |
| BATTERY | |
| Type | Built-in 3100mAh Lithium Battery |
| Charging | 240 Minutes |
| Battery Life | 15 Hours |
| Battery Level | Visual Indicator |
| OTHERS | |
| Police ID/Date Stamp | Include 5 digit device ID and 6 digit police ID |
| Password Protect | To set an administrator password to allow deletion via software, User can only view the videos but cannot delete it |
| Dimensão | 94mm*60mm*30mm |
| Peso | ≤165g |
| Temperatura de funcionamento | -20~70 degrees Celsius |
| Storage Temperature | -40~80 degrees Celsius |
| Standard Accessories | HD Body Câmara | USB Charger | USB Data/Charging Cable | Docking | Universal Metal Clip | Driver CD | User Manual |
Certificação |
Emergency response |
Officer can press the emergency button to upload the live info to the monitoring center.

Application |
All the enforcement activities can be monitored by the control center remotely, can be applicated to:
| certificado |

| Projeto de marca e CCTV |
Atualmente, os parceiros e clientes da LS VISION em todo o mundo, incluindo distribuidores, agentes, engenheiros e importadores de segurança, consumidores finais e outros grupos de clientes diferentes na Rússia, Iémen, Filipinas, Madagáscar, Nigéria, Tunísia, Bangladesh, Arábia Saudita, Vietname, Gana, Bangladesh e outros países estabeleceram uma agência dedicada, e temos trabalhado arduamente para expandir as nossas instituições globais ou áreas de distribuição.
Programa de Segurança Global da LS VISION
Os produtos e soluções LS VISION são utilizados em muitos países e regiões, tais como a Feira Internacional do Livro de Jeddah, na Arábia Saudita, em 2017 e 2018; o projeto MAKKAH CCTV no centro da cidade, em 2018; o projeto da estação de serviço Fath, em 2017, a Praça Basamas, no Peru Projectos, grandes projectos de segurança, como o Aeroporto do Panamá, desempenharam um papel importante.

| on VISÃO LS |
2019, Estratégia do produto LS VISION:
Mercado do sector:
IPC: câmaras IP de 2 MP a 8 megapixéis da série 4K e sistemas NVR HD.
Analógico HD: séries de 2MP a 8MP e sistema DVR.
Série AI: Câmara de reconhecimento facial e sistema NVR.
Sistema de câmara solar 4G
mercado de consumo:
Kit NVR Wifi de 1,3 MP a 5 MP, kit NVR POE;
Câmara de bateria Wifi, câmara wifi, campainha inteligente, etc.



Share to :
Produtos Relacionados
-
Câmara corporal 4G
LS VISION WIFI 3G 4G Lte Live Streaming 40MP GPS IP68 Waterproof Face Recognition Police Body Worn Camera
Avaliação 0 de 5 -
Câmara corporal 4G
LS VISION Facial Recognition 40MP 1080P Law Enforcement Video Recorder Wireless 3G 4G Live Streaming Police Body Camera
Avaliação 0 de 5 -
Body Worn Camera
LS VISION H.265 IP68 à prova de água 3G 4G Equipamento de polícia Câmaras corporais WIFI com rastreio GPS
Avaliação 0 de 5
Bem-vindo à Be LS VISION Partners
LS VISION: For a Better World!











