LS VISION Ambarella H22 1440P 40MP GPS Impermeable Portátil Oficial de Policía Guardia de Seguridad Body Worn Cámara
| Units per Carton | |
|---|---|
| Carton Dimensions (mm) | |
| Carton Weight (kg) |









Key Feature |
Ambarella H22 and OV4689 sensor
Up to 2560x1440P 30fps video resolution
Support H.264 and video compression
Up to 40 million pixels for snap shot
140° wide angle of view
Admite visión nocturna, hasta 10 metros con imagen facial visible
Soporte GPS
3100mAh battery capacity for 15 hours 720P 30fps recording
IP65 waterproof
Pre-record(30s) and Post-record(5s/1min/10min/20min/35min)
50% storage saving() and lower power consumption
Support lock mode during recording and motion detection function
2 inch TFT-LCD high-resolution color display
94mm*60mm*30mm and 165g




3G/4G Police Body Cameras Series |
Especificación |
| RECORDING | |
| Chipset | Ambarella H22 and OV4689 sensor |
| Top Pixel | Up to 40 million pixels for snap shot |
| Videos Resolution | Up to 2560x1440P 30fps video resolution |
| Formato de vídeo | H.264.AVI/MPEG4 |
| Fast Forward | 2X,4X,8X,16X,32X,64X |
| Rebobinar | 2X,4X,8X,16X,32X,64X |
| Audio | High Quality Built-in Microphone |
| Formato de audio | AAC2./MP3 |
| Marca de agua | User ID, Time and Date Stamp |
| Cámara | 40 Megapixel Camera with optional burst shot |
| Formato fotográfico | JPEG |
| Instantánea | Capture Photo During Video Recording |
| Recording Time | Continues Recording Time:15 hours(Battery Full |
| Charged, IR Closed, And Resolution Ratio 1280*480) | |
| Capacidad de almacenamiento | Maximum Support 16GB 32GB and 64GB |
| Storage Level | Visual Indicator and Audible Alarm |
| Record LED | Rojo |
| One Touch Recording | Support One Touch Recording |
| Activation Remind | Audible,Visual,Tactile Vibration Confirm Activation of |
| Record and Stop | |
| Pre-record Function | ≥10s pre-record |
| Post-record Function | ≥30s post-record |
| Video Quality | Mejor/Fino/Normal |
| Video Section | 5min/10min/15min/30min/45min |
| Burst Shot | 2/3/5/10/15/20 burst shot picture taking |
| Red IR Switch | Auto/manual |
| Detección de movimiento | Auto/manual (optional) |
| Audio Guide | Ayuda |
| Campanilla | Ayuda |
| GPS | Integrado (opcional) |
| Idioma | Chinese/English/Russian/(OEM) |
| Popular Options | 32GB/64GB Storage | GPS | External mini camera | PPT Cable | Shoulder Belt Clip |
| Screen Protection | 30s/1 min/ 3 min/ 5 min |
| Timing Photography | 5/10 Seconds |
| Luminosidad | Bajo/Alto |
| Auto Turn Off | 30s/1 min/3 min/5 min |
| Key Tone | Ayuda |
| File Type | Police Control/Criminal Inspection/Public Security |
| Diapositiva | Ayuda |
| VIDEO/IMAGE REVIEW | |
| LCD Screen | 2 inch TFT-LED High-Resolution Color Display |
| Audio Playback | Sí |
| Video Output | HDMI 1.3 Port |
| Video Transfer | USB 2.0 |
| CAMERA | |
| Recording Angle | Wide Angle 140 degrees |
| Visión nocturna | Yes-Two Built-in high-intensity infrared illuminators, |
| Up to 10 Meters with Visible Face Detection | |
| Impermeable | Sí, IP67 |
| Clip | High Quality Metal Clip with 360 degrees rotation |
| PTT | Yes, available to connect to Different Types of Radio |
| BATTERY | |
| Tipo | Built-in 3100mAh Lithium Battery |
| Cargando | 240 Minutes |
| Duración de la batería | 15 Hours |
| Battery Level | Visual Indicator |
| OTHERS | |
| Police ID/Date Stamp | Include 5 digit device ID and 6 digit police ID |
| Password Protect | To set an administrator password to allow deletion via software, User can only view the videos but cannot delete it |
| Dimensión | 94mm*60mm*30mm |
| Peso | ≤165g |
| Temperatura de trabajo | -20~70 degrees Celsius |
| Storage Temperature | -40~80 degrees Celsius |
| Accesorios estándar | HD Body Cámara | USB Charger | USB Data/Charging Cable | Docking | Universal Metal Clip | Driver CD | User Manual |
Certificación |
Emergency response |
Officer can press the emergency button to upload the live info to the monitoring center.

Application |
All the enforcement activities can be monitored by the control center remotely, can be applicated to:
| certificado |

| Marca y proyecto CCTV |
Actualmente, los socios y clientes de LS VISION en todo el mundo, incluidos distribuidores, agentes, ingenieros e importadores de seguridad, consumidores finales y otros grupos de clientes diferentes en Rusia, Yemen, Filipinas, Madagascar, Nigeria, Túnez, Bangladesh , Arabia Saudí, Vietnam, Ghana, Bangladesh y otros países han establecido una agencia dedicada, y hemos estado trabajando duro para ampliar nuestras instituciones globales o áreas de distribución.
Programa de Seguridad Global LS VISION
Los productos y soluciones de LS VISION se utilizan en muchos países y regiones, como la Feria Internacional del Libro de Jeddah en Arabia Saudita en 2017 y 2018; el proyecto MAKKAH CCTV en el centro de la ciudad en 2018; el proyecto de la gasolinera Fath en 2017, la Plaza Basamas en Perú Proyectos, grandes proyectos de seguridad como el Aeropuerto de Panamá han jugado un papel importante.

| en VISIÓN LS |
2019, Estrategia de producto LS VISION:
Mercado industrial:
IPC: cámaras IP y sistemas NVR HD de la serie 4K de 2 a 8 megapíxeles.
HD analógico: series de 2MP a 8MP y sistema DVR.
Serie AI: Cámara de reconocimiento facial y sistema NVR.
Sistema de cámara solar 4G
mercado de consumo:
1.3MP a 5MP Wifi NVR kit, POE Nvr kit;
Cámara con batería wifi, cámara wifi, timbre inteligente, etc.



Share to :
Productos relacionados
-
Cámara corporal
LS VISION 32MP HD 1296P Wearable Video and Audio Recorder IP67 Wireless GPS Police Video Body Worn Camera
Valorado con 0 de 5 -
Cámara corporal
LSVISION – LS VISION New 3G 4G GPS Wifi IP68 Police Body Worn Camera with Docking Station support Face Recognition Body Worn Camera
Valorado con 0 de 5 -
Cámara corporal
LS VISION H.265 Ambarella H22 5MP HD GPS Wearable Police Body Camera Support PTT for Law Enforcement
Valorado con 0 de 5
Bienvenido a Be LS VISION Partners
LS VISION: For a Better World!











