LS VISION Ambarella H22 1440P 40MP GPS Waterproof Portable Police Officer Security Guard Body Worn Camera
| Units per Carton | |
|---|---|
| Carton Dimensions (mm) | |
| Carton Weight (kg) |









Key Feature |
Ambarella H22 and OV4689 sensor
Up to 2560x1440P 30fps video resolution
Support H.264 and video compression
Fino a 40 milioni di pixel per scatti istantanei
140° wide angle of view
Support night vision, up to 10 meters with visible face image
Supporto GPS
3100mAh battery capacity for 15 hours 720P 30fps recording
IP65 waterproof
Pre-record(30s) and Post-record(5s/1min/10min/20min/35min)
50% storage saving() and lower power consumption
Support lock mode during recording and motion detection function
Display a colori da 2 pollici TFT-LCD ad alta risoluzione
94mm*60mm*30mm and 165g




3G/4G Police Body Cameras Series |
Specification |
| RECORDING | |
| Chipset | Ambarella H22 and OV4689 sensor |
| Top Pixel | Fino a 40 milioni di pixel per scatti istantanei |
| Videos Resolution | Up to 2560x1440P 30fps video resolution |
| Formato video | H.264.AVI/MPEG4 |
| Fast Forward | 2X,4X,8X,16X,32X,64X |
| Rewind | 2X,4X,8X,16X,32X,64X |
| Audio | High Quality Built-in Microphone |
| Formato audio | AAC2./MP3 |
| Segno dell'acqua | User ID, Time and Date Stamp |
| Macchina fotografica | 40 Megapixel Camera with optional burst shot |
| Formato foto | JPEG |
| Snap Shot | Capture Photo During Video Recording |
| Recording Time | Continues Recording Time:15 hours(Battery Full |
| Charged, IR Closed, And Resolution Ratio 1280*480) | |
| Capacità di stoccaggio | Maximum Support 16GB 32GB and 64GB |
| Storage Level | Visual Indicator and Audible Alarm |
| Record LED | Red |
| One Touch Recording | Support One Touch Recording |
| Activation Remind | Audible,Visual,Tactile Vibration Confirm Activation of |
| Record and Stop | |
| Pre-record Function | ≥10s pre-record |
| Post-record Function | ≥30s post-record |
| Video Quality | Best/Fine/Normal |
| Video Section | 5min/10min/15min/30min/45min |
| Burst Shot | 2/3/5/10/15/20 burst shot picture taking |
| Red IR Switch | Auto/manual |
| Rilevamento del movimento | Auto/manual (optional) |
| Audio Guide | Supporto |
| Chime | Supporto |
| GPS | Built-in(Optional) |
| Language | Chinese/English/Russian/(OEM) |
| Popular Options | 32GB/64GB Storage | GPS | External mini camera | PPT Cable | Shoulder Belt Clip |
| Screen Protection | 30s/1 min/ 3 min/ 5 min |
| Timing Photography | 5/10 Seconds |
| Brightness | Low/High |
| Auto Turn Off | 30s/1 min/3 min/5 min |
| Key Tone | Supporto |
| File Type | Police Control/Criminal Inspection/Public Security |
| Scivolare | Supporto |
| VIDEO/IMAGE REVIEW | |
| LCD Screen | 2 inch TFT-LED High-Resolution Color Display |
| Audio Playback | Sì |
| Video Output | HDMI 1.3 Port |
| Video Transfer | USB 2.0 |
| CAMERA | |
| Recording Angle | Wide Angle 140 degrees |
| Visione notturna | Yes-Two Built-in high-intensity infrared illuminators, |
| Up to 10 Meters with Visible Face Detection | |
| Impermeabile | Yes,IP67 |
| Clip | High Quality Metal Clip with 360 degrees rotation |
| PTT | Yes, available to connect to Different Types of Radio |
| BATTERY | |
| Tipo | Built-in 3100mAh Lithium Battery |
| Charging | 240 Minutes |
| Battery Life | 15 Hours |
| Battery Level | Visual Indicator |
| OTHERS | |
| Police ID/Date Stamp | Include 5 digit device ID and 6 digit police ID |
| Password Protect | To set an administrator password to allow deletion via software, User può only vista the videos but cannot delete it |
| Dimensione | 94mm*60mm*30mm |
| Peso | ≤165g |
| Temperatura di lavoro | -20~70 degrees Celsius |
| Storage Temperature | -40~80 degrees Celsius |
| Standard Accessories | HD Body Macchina fotografica | USB Charger | USB Data/Charging Cable | Docking | Universal Metallo Clip | Driver CD | User Manual |
Certificazione |
Emergency response |
Officer can press the emergency button to upload the live info to the monitoring center.

Application |
All the enforcement activities can be monitored by the control center remotely, can be applicated to:
| certificato |

| Progetto marchio e TVCC |
Attualmente, i partner e i clienti di LS VISION in tutto il mondo, compresi i distributori, gli agenti, gli ingegneri e gli importatori di sicurezza, i consumatori finali e altri gruppi di clienti diversi in Russia, Yemen, Filippine, Madagascar, Nigeria, Tunisia, Bangladesh, Arabia Saudita, Vietnam, Ghana, Bangladesh e altri paesi, hanno istituito un'agenzia dedicata e noi abbiamo lavorato duramente per espandere le nostre istituzioni globali o le aree di distribuzione.
Programma di sicurezza globale LS VISION
I prodotti e le soluzioni LS VISION sono utilizzati in molti Paesi e regioni, come la Fiera Internazionale del Libro di Jeddah in Arabia Saudita nel 2017 e nel 2018; il progetto MAKKAH CCTV nel centro della città nel 2018; il progetto della stazione di servizio Fath nel 2017, la piazza Basamas in Perù Progetti, grandi progetti di sicurezza come l'aeroporto di Panama hanno svolto un ruolo importante.

| on VISIONE LS |
2019, Strategia di prodotto LS VISION:
Mercato industriale:
IPC: telecamere IP da 2MP a 8 megapixel della serie 4K e sistemi NVR HD.
HD analogico: serie da 2MP a 8MP e sistema DVR.
Serie AI: Telecamera per il riconoscimento dei volti e sistema NVR.
Sistema di telecamere solari 4G
mercato dei consumatori:
Kit Wifi NVR da 1,3MP a 5MP, kit POE Nvr;
Telecamera a batteria wifi, telecamera wifi, campanello intelligente, ecc.



Share to :
Prodotti correlati
-
Telecamera per il corpo
LS VISION 32MP HD 1296P Videoregistratore indossabile e audio IP67 Videocamera senza fili GPS della polizia indossata dal corpo
Valutato 0 su 5 -
Telecamera indossata dal corpo
LSVISION – LS VISION 15 Hours Recording Live Streaming GPS 5MP Police Wearable Recorder H.265 Personal Body Scanner Wear Video Camera Body Worn Camera
Valutato 0 su 5 -
Telecamera per il corpo
LSVISION – LS VISION Small Police Body Camera with GPS LCD Screen Pre-record Post-record Body Worn Camera
Valutato 0 su 5 -
Telecamera per il corpo
LS VISION H.265 Ambarella H22 5MP HD GPS Wearable Police Body Camera Support PTT for Law Enforcement
Valutato 0 su 5
Benvenuti a Be LS VISION Partner
LS VISION: For a Better World!











