LS VISION Ambarella H22 1440P 40MP GPS Waterproof Portable Police Officer Security Guard Body Worn Camera
| Units per Carton | |
|---|---|
| Carton Dimensions (mm) | |
| Carton Weight (kg) |









Caractéristiques principales |
Ambarella H22 and OV4689 sensor
Up to 2560x1440P 30fps video resolution
Support H.264 and video compression
Up to 40 million pixels for snap shot
140° wide angle of view
Support night vision, up to 10 meters with visible face image
Support GPS
3100mAh battery capacity for 15 hours 720P 30fps recording
IP65 waterproof
Pre-record(30s) and Post-record(5s/1min/10min/20min/35min)
50% storage saving() and lower power consumption
Support lock mode during recording and motion detection function
2 inch TFT-LCD high-resolution color display
94mm*60mm*30mm and 165g




3G/4G Police Body Cameras Series |
Spécifications |
| RECORDING | |
| Jeu de puces | Ambarella H22 and OV4689 sensor |
| Top Pixel | Up to 40 million pixels for snap shot |
| Videos Resolution | Up to 2560x1440P 30fps video resolution |
| Video Format | H.264.AVI/MPEG4 |
| Fast Forward | 2X,4X,8X,16X,32X,64X |
| Rewind | 2X,4X,8X,16X,32X,64X |
| Audio | High Quality Built-in Microphone |
| Format audio | AAC2./MP3 |
| Marque d'eau | User ID, Time and Date Stamp |
| Appareil photo | 40 Megapixel Camera with optional burst shot |
| Photo Format | JPEG |
| Snap Shot | Capture Photo During Video Recording |
| Recording Time | Continues Recording Time:15 hours(Battery Full |
| Charged, IR Closed, And Resolution Ratio 1280*480) | |
| Storage Capacity | Maximum Support 16GB 32GB and 64GB |
| Storage Level | Visual Indicator and Audible Alarm |
| Record LED | Red |
| One Touch Recording | Support One Touch Recording |
| Activation Remind | Audible,Visual,Tactile Vibration Confirm Activation of |
| Record and Stop | |
| Pre-record Function | ≥10s pre-record |
| Post-record Function | ≥30s post-record |
| Video Quality | Best/Fine/Normal |
| Video Section | 5min/10min/15min/30min/45min |
| Burst Shot | 2/3/5/10/15/20 burst shot picture taking |
| Red IR Switch | Auto/manual |
| Détection de mouvement | Auto/manual (optional) |
| Audio Guide | Soutien |
| Chime | Soutien |
| GPS | Built-in(Optional) |
| Language | Chinese/English/Russian/(OEM) |
| Popular Options | 32GB/64GB Storage | GPS | External mini camera | PPT Cable | Shoulder Belt Clip |
| Screen Protection | 30s/1 min/ 3 min/ 5 min |
| Timing Photography | 5/10 Seconds |
| Brightness | Low/High |
| Auto Turn Off | 30s/1 min/3 min/5 min |
| Key Tone | Soutien |
| File Type | Police Control/Criminal Inspection/Public Security |
| Diapositive | Soutien |
| VIDEO/IMAGE REVIEW | |
| LCD Screen | 2 inch TFT-LED High-Resolution Color Display |
| Audio Playback | Oui |
| Video Output | HDMI 1.3 Port |
| Video Transfer | USB 2.0 |
| CAMERA | |
| Recording Angle | Wide Angle 140 degrees |
| Vision nocturne | Yes-Two Built-in high-intensity infrared illuminators, |
| Up to 10 Meters with Visible Face Detection | |
| Imperméable à l'eau | Yes,IP67 |
| Clip | High Quality Metal Clip with 360 degrees rotation |
| PTT | Yes, available to connect to Different Types of Radio |
| BATTERY | |
| Type | Built-in 3100mAh Lithium Battery |
| Charging | 240 Minutes |
| Battery Life | 15 Hours |
| Battery Level | Visual Indicator |
| OTHERS | |
| Police ID/Date Stamp | Include 5 digit device ID and 6 digit police ID |
| Password Protect | To set an administrator password to allow deletion via software, User peut only vue the videos but cannot delete it |
| Dimension | 94mm*60mm*30mm |
| Poids | ≤165g |
| Température de fonctionnement | -20~70 degrees Celsius |
| Storage Temperature | -40~80 degrees Celsius |
| Standard Accessories | HD Body Appareil photo | USB Charger | USB Data/Charging Câble | Docking | Universal Metal Clip | Driver CD | User Manual |
Certification |
Intervention d'urgence |
L'agent peut appuyer sur le bouton d'urgence pour télécharger les informations en direct vers le centre de surveillance.

Application |
Toutes les activités d'application peuvent être surveillées à distance par le centre de contrôle,peut s'appliquer :
| certificat |

| Projet de marque et de vidéosurveillance |
Actuellement, les partenaires et les clients de LS VISION dans le monde entier, y compris les distributeurs, les agents, les ingénieurs et les importateurs de sécurité, les consommateurs finaux et d'autres groupes de clients différents en Russie, au Yémen, aux Philippines, à Madagascar, au Nigeria, en Tunisie, au Bangladesh, en Arabie saoudite, au Vietnam, au Ghana, au Bangladesh et dans d'autres pays, ont établi une agence dédiée, et nous avons travaillé dur pour étendre nos institutions mondiales ou nos zones de distribution.
Programme de sécurité mondiale LS VISION
Les produits et solutions LS VISION sont utilisés dans de nombreux pays et régions, tels que la Foire internationale du livre de Jeddah en Arabie saoudite en 2017 et 2018 ; le projet MAKKAH CCTV dans le centre-ville en 2018 ; le projet de station-service Fath en 2017, Basamas Square au Pérou Projets, grands projets de sécurité tels que l'aéroport de Panama ont joué un rôle important.

| on LS VISION |
2019, Stratégie produit LS VISION :
Marché de l'industrie :
IPC : caméras IP de 2 à 8 mégapixels de la série 4K et systèmes NVR HD.
HD analogique : séries de 2MP à 8MP et système DVR.
Série AI : Caméra à reconnaissance faciale et système NVR.
Système de caméra solaire 4G
marché des consommateurs :
Kit NVR Wifi de 1.3MP à 5MP, kit NVR POE ;
Caméra à batterie wifi, caméra wifi, sonnette intelligente, etc.



Share to :
Produits similaires
-
Caméra de corps
LS VISION H.265 Ambarella H22 5MP HD GPS Wearable Police Body Camera Support PTT for Law Enforcement
Note 0 sur 5
Bienvenue chez Be LS VISION Partners
LS VISION: For a Better World!











