8 inch Face Recognition Temperature Detection Camera
This is a face recognition temperature measurement camera, 0.3-second non-contact automatic temperature detection, fever alarm, mask detection, personnel blacklist, whitelist, face recognition contrast opening, attendance registration, attendance management and other functions; multiple countries The language display and voice prompt version supports 22,400 face databases and 100,000 records; it is suitable for entrances of schools, companies, shopping malls and other public places.
| Units per Carton | |
|---|---|
| Carton Dimensions (mm) | |
| Carton Weight (kg) |
Model No.: LS-FR101-T(7 inch)
Model No.: LS-FR102-T(8 inch)
1、Human Body Temperature measurement
2、Non-contact automatic body temperature detection
3、High-precision infrared human temperature acquisition
4、Automatically identify unmasked personnel and real-time alarm
5、Support mid-range temperature measurement and real-time warning of high temperature
6、Support binocular live detection
7、Motion tracking exposure in strong backlight environment
8、Supports fog through, 3D noise reduction, strong light suppression, electronic image stabilization, and has multiple white balance modes, suitable for various fields
9、Support electronic voice broadcast (normal human body temperature or super high alarm, face recognition verification results)
10、Applied to gate channel and access control attendance to achieve safe and efficient access control of personnel
11、Support 22400 faces database and 100000 records
12、Applicable to company employee time and attendance Applicable to places with more staff such as stations, schools and hospitals
VMultiple door opening methods can be set, and company employees can also open the door in comparison with the face database.
VTemperature mode: Normal temperature, open the doo.
Click on the mask detection mode, and it will prompt “please wear a mask” when there is no mask.
VCompared with the face recognition of the face database, it can be used for company employees to register and attend work.







| Technical Specification |
| 모델 | LS-FR102-T |
| 하드웨어 | |
| 칩셋 | Hi3516DV300 |
| 시스템 | Linux 운영 체제 |
| RAM | 16G EMMC |
| 이미지 센서 | 1/2.7인치 CMOS |
| 렌즈 | 4.5mm |
| 카메라 파라미터 | |
| 카메라 | 실시간 감지를 지원하는 양안 카메라 |
| 유효 픽셀 | 2Mega pixel,1920*1080 |
| 최소 룩스 | 컬러 0.01Lux @F1.2(ICR), 흑백 0.001Lux @F1.2 |
| SNR | ≥50db(AGC OFF) |
| WDR | ≥80db |
| 얼굴 인식 | |
| 높이 | 1.2-2.2m, 각도 조절 가능 |
| 거리 | 0.5-2 미터 |
| 시야각 | Vertical ±40 degree |
| Reco. Time | <500ms |
| 온도 | |
| 범위 | 30-45(℃) |
| 정확성 | ±0.3(℃) |
| 거리 | 0.3-0.8 |
| 응답 시간 | <300ms |
| 인터페이스 | |
| 인터넷 인터페이스 | RJ45 10M/100M 이더넷 |
| 웨이간드 포트 | 입력/출력 26 및 34 지원 |
| 알람 출력 | 1채널 릴레이 출력 |
| USB 포트 | 1USB port (Can be connected to ID identifier) |
| 일반 | |
| 전원 입력 | DC 12V/3A |
| 전력 소비 | 20W(최대) |
| 작동 온도 | 0℃ ~ +50℃ |
| 습도 | 5~90%, no condense |
| 차원 | 123.5(W) * 84(H) *361.3(L)mm |
| 무게 | 2.1kg |
| Column aperture | 33mm |
Share to :
연관 상품
-
출입 통제 출석 시스템
21.5 inch wireless lcd advertising display screen with infrared advertising thermometer k ios k
5 중에서 0로 평가됨
LS VISION 파트너가 된 것을 환영합니다
LS VISION: For a Better World!




