LS VISION 2MP Motorized Lens Starlight IMX307 Night Vision Outdoor POE Built in Mic IP Security Bullet Camera with Audio Recording
| Units per Carton | |
|---|---|
| Carton Dimensions (mm) | |
| Carton Weight (kg) |









| Key Feature |
Solution: MSC313E+IMX307;
2MP H.264, 1/2.8″ CMOS Starlight Sensor;
Standard Motorized lens 2.8-12mm;
8pcs Leds IR distance 30M;
25fps@1920*1080;
Built-in Mic;
| 2MP Camera Picture |

Specification |
| Item | LS-NB8201M |
| Image Sensor | 1/2.8″ CMOS Starlight Sensor |
| Pixels | 1080P 1920*1080 |
|
Electronic Shutter
|
AUTO, 1/25s ~ 1/100000s |
| Min. Illumination | 0.01Lux@F1.2(AGC ON), 0Lux IR on |
| Day/Night | Color/(B/W)/Timing |
| WDR | Digital WDR |
| White Balance | Auto |
| AGC/BLC | Support |
| DNR | 2D/3D DNR |
| Other | Multi-lines OSD, Motion Detection, Privacy Mask, Mirror, Rotate |
| Encode | |
| Embedded Solution | MSC313E+IMX307 |
| Video Standard | /H.264 Double code |
| Video Resolution | 25fps@1920*1080 |
| Video Bitrates | 32Kbps-5Mbps, VBR/CBR |
| Audio Standard | G.711-u |
| OSD Overlay | Title and Time overlay |
| IR Led | |
| IR Led | 8pcs Leds |
| IR Distance | 30m |
| Lens | |
| Focal length | Standard Motorized lens 2.8-12mm |
| Zoom | 4X Zoom |
| Function | built in microphone |
| Optional Function | No |
| Network Services | |
| Protocol | HTTP/RTSP/FTP/PPPOE/DHCP/DDNS/NTP//P2P/UPNP |
| P2P | Yes |
| Web | IE , Firefox, etc. |
| Media | CMS, Android, IOS |
| 2.6 compatible | |
| General | |
| Network Port | 1-RJ45, 10/100Mbps |
| Power Supply | Support POE 48V 12 VDC ± 10% |
| Power Consumption | < 5W |
| Operating Temp. | -30℃-(+60)℃, 10%-90%RH |
| Waterproof level | IP66 |
| Online demo |
CMS& IE view



Daytime visual surveillance


WDR monitoring Efdfect
Without or Close WDR Monitoring Effect

| certificate |

| Marka i projekt CCTV |
Currently, LS VISION partners and customers around the world, including distributors, agents, engineers and security importers, end consumers and other different customer groups in Russia, Yemen, Philippines, Madagascar, Nigeria, Tunisia, Bangladesh , Saudi Arabia, Vietnam, Ghana, Bangladesh and other countries have established a dedicated agency, and we have been working hard to expand our global institutions or distribution areas.
LS VISION Global Security Program
LS VISION products and solutions are used in many countries and regions, such as the Jeddah International Book Fair in Saudi Arabia in 2017 and 2018; the MAKKAH CCTV project in the city center in 2018; the Fath gas station project in 2017, Basamas Square in Peru Projects, major security projects such as Panama Airport have played an important role.

| LS VISION |
2019, LS VISION Product Strategy:
Rynek branżowy:
IPC: 2MP to 8 megapixel 4K series IP cameras and HD NVR systems.
Analog HD: seria od 2 MP do 8 MP i system DVR.
AI Series: Face Recognition Camera and NVR System.
4G solar camera system
consumer market:
1.3MP to 5MP Wifi NVR kit, POE Nvr kit;
Wifi battery camera, wifi camera, smart doorbell, etc.



Share to :
Podobne produkty
-
Kamera bezpieczeństwa AI IP
LSVISION – LS VISION Low Illumination 30m IR H.265 1080p Day Night Vision Max 128gb TF Card 3G 4G LTE GSM Wireless PTZ Solar Power Camera 4G LTE Solar Camera
Oceniono 0 na 5 -
Kamera bezpieczeństwa AI IP
LSVISION – LS VISION Outdoor IP66 HD 1080P IMX307 2mp Viewframe Mode IP Bullet Security Video Camera Professional 2MP IP Camera
Oceniono 0 na 5 -
Kamera bezpieczeństwa AI IP
Szybki pomiar temperatury ciała za pomocą kamery termowizyjnej z podwójną wizją i dokładnością 0,3
Oceniono 0 na 5 -
Kamera bezpieczeństwa AI IP
LS VISION IP CCTV NVR Kit Surveillance System With Alarm And Night Vision
Oceniono 0 na 5
Witamy w gronie partnerów LS VISION
LS VISION: For a Better World!









