LS VISION Ambarella H22 1440P 40MP GPS Waterproof Portable Police Officer Security Guard Body Worn Camera
| Units per Carton | |
|---|---|
| Carton Dimensions (mm) | |
| Carton Weight (kg) |









Key Feature |
Ambarella H22 and OV4689 sensor
Up to 2560x1440P 30fps video resolution
Support H.264 and video compression
До 40 мільйонів пікселів для миттєвого знімка
140° wide angle of view
Support night vision, up to 10 meters with visible face image
Підтримка GPS
3100mAh battery capacity for 15 hours 720P 30fps recording
IP65 waterproof
Pre-record(30s) and Post-record(5s/1min/10min/20min/35min)
50% storage saving() and lower power consumption
Support lock mode during recording and motion detection function
2-дюймовий кольоровий TFT-LCD дисплей з високою роздільною здатністю
94mm*60mm*30mm and 165g




3G/4G Police Body Cameras Series |
Specification |
| RECORDING | |
| Чіпсет | Ambarella H22 and OV4689 sensor |
| Top Pixel | До 40 мільйонів пікселів для миттєвого знімка |
| Videos Resolution | Up to 2560x1440P 30fps video resolution |
| Формат відео | H.264.AVI/MPEG4 |
| Fast Forward | 2X,4X,8X,16X,32X,64X |
| Rewind | 2X,4X,8X,16X,32X,64X |
| Аудіо | High Quality Built-in Microphone |
| Формат аудіо | AAC2./MP3 |
| Водяний знак | User ID, Time and Date Stamp |
| Camera | 40 Megapixel Camera with optional burst shot |
| Формат фотографій | JPEG |
| Snap Shot | Capture Photo During Video Recording |
| Recording Time | Continues Recording Time:15 hours(Battery Full |
| Charged, IR Closed, And Resolution Ratio 1280*480) | |
| Об'єм пам'яті | Maximum Support 16GB 32GB and 64GB |
| Storage Level | Visual Indicator and Audible Alarm |
| Record LED | Red |
| One Touch Recording | Support One Touch Recording |
| Activation Remind | Audible,Visual,Tactile Vibration Confirm Activation of |
| Record and Stop | |
| Pre-record Function | ≥10s pre-record |
| Post-record Function | ≥30s post-record |
| Video Quality | Best/Fine/Normal |
| Video Section | 5min/10min/15min/30min/45min |
| Burst Shot | 2/3/5/10/15/20 burst shot picture taking |
| Red IR Switch | Auto/manual |
| Виявлення руху | Auto/manual (optional) |
| Audio Guide | Підтримка |
| Chime | Підтримка |
| GPS | Built-in(Optional) |
| Language | Chinese/English/Russian/(OEM) |
| Popular Options | 32GB/64GB Storage | GPS | External mini camera | PPT Cable | Shoulder Belt Clip |
| Screen Protection | 30s/1 min/ 3 min/ 5 min |
| Timing Photography | 5/10 Seconds |
| Brightness | Low/High |
| Auto Turn Off | 30s/1 min/3 min/5 min |
| Key Tone | Підтримка |
| File Type | Police Control/Criminal Inspection/Public Security |
| Слайд | Підтримка |
| VIDEO/IMAGE REVIEW | |
| LCD Screen | 2 inch TFT-LED High-Resolution Color Display |
| Audio Playback | Так. |
| Video Output | HDMI 1.3 Port |
| Video Transfer | USB 2.0 |
| CAMERA | |
| Recording Angle | Wide Angle 140 degrees |
| Нічне бачення | Yes-Two Built-in high-intensity infrared illuminators, |
| Up to 10 Meters with Visible Face Detection | |
| Водонепроникний | Yes,IP67 |
| Clip | High Quality Metal Clip with 360 degrees rotation |
| PTT | Yes, available to connect to Different Types of Radio |
| BATTERY | |
| Тип | Built-in 3100mAh Lithium Battery |
| Charging | 240 Minutes |
| Battery Life | 15 Hours |
| Battery Level | Visual Indicator |
| OTHERS | |
| Police ID/Date Stamp | Include 5 digit device ID and 6 digit police ID |
| Password Protect | To set an administrator password to allow deletion via software, User can only view the videos but cannot delete it |
| Вимір | 94mm*60mm*30mm |
| Вага | ≤165g |
| Робоча температура | -20~70 degrees Celsius |
| Storage Temperature | -40~80 degrees Celsius |
| Standard Accessories | HD Body Camera | USB Charger | USB Data/Charging Cable | Docking | Universal Metal Clip | Driver CD | User Manual |
Certification |
Emergency response |
Officer can press the emergency button to upload the live info to the monitoring center.

Application |
All the enforcement activities can be monitored by the control center remotely, can be applicated to:
| сертифікат |

| Бренд та проект відеоспостереження |
В даний час партнери і клієнти LS VISION по всьому світу, включаючи дистриб'юторів, агентів, інженерів і імпортерів систем безпеки, кінцевих споживачів та інші різні групи клієнтів в Росії, Ємені, Філіппінах, Мадагаскарі, Нігерії, Тунісі, Бангладеш, Саудівській Аравії, В'єтнамі, Гані, Бангладеш та інших країнах, створили спеціальне агентство, і ми наполегливо працюємо над розширенням наших глобальних інститутів або областей дистрибуції.
Програма глобальної безпеки LS VISION
Продукти і рішення LS VISION використовуються в багатьох країнах і регіонах, таких як Міжнародний книжковий ярмарок в Джидді в Саудівській Аравії в 2017 і 2018 роках; проект відеоспостереження MAKKAH в центрі міста в 2018 році; проект автозаправної станції Fath в 2017 році, площа Basamas в Перу Проекти, великі проекти безпеки, такі як аеропорт Панами, зіграли важливу роль.

| on LS VISION |
2019, Продуктова стратегія LS VISION:
Промисловий ринок:
IPC: IP-камери серії 4K з роздільною здатністю від 2 до 8 мегапікселів і системи HD NVR.
Аналоговий HD: серія від 2 до 8 Мп і система відеореєстраторів.
Серія AI: Камера розпізнавання облич та система відеоспостереження.
Система сонячних камер 4G
споживчий ринок:
Комплект Wifi NVR від 1,3 Мп до 5 Мп, комплект POE NVR;
Wifi акумуляторна камера, wifi камера, розумний дверний дзвінок і т.д.



Share to :
Супутні товари
-
Натільна камера
LS VISION 32MP HD 1296P Wearable Video and Audio Recorder IP67 Wireless GPS Police Video Body Worn Camera
Оцінено в 0 з 5
Ласкаво просимо стати партнерами LS VISION
LS VISION: For a Better World!











